تحلیل قیمت : BTC ، ETH ، BNB ، XRP ، DOGE ، ADA ، DOT ، LTC ، UNI ، LINK
انالیز | تحلیل

تحلیل قیمت : BTC ، ETH ، BNB ، XRP ، DOGE ، ADA ، DOT ، LTC ، UNI ، LINK

تحلیل قیمت ارز های دیجیتال

رشد گسترده Dogecoin ( DOGE ) تا 0.45 دلار ، آن را به سمت سرمایه بیش از 54 میلیارد دلار سوق داد تا دوج را به پنجمین ارز رمزنگاری شده با سقف بازار تبدیل کند.

 

این سقف بلند بازار برای بسیاری تعجب آور است زیرا این پروژه  هیچ توسعه دهنده فعالی ندارد و فقط یک سکه الگوی رفتاری است ، بنابراین تجمع فعلی خاطرات اضافی را که در دوره رونق ICO در سال 2017 مشاهده شده است ، به ارمغان می آورد.

 

تجمعاتی مانند آنچه در Dogecoin دیده می شود نشان می دهد که چندین معامله گر وارد معرکه شده اند و به دنبال ثروتمند شدن در یک شب هستند. تنها علامت مثبت این است که شیدایی به سکه های دیگر سرایت نکرده است. اگر چنین شود ، بازارهای رمزنگاری احتمالاً شاهد تصحیح شدید برای لرزش دستهای ضعیف هستند.

 

جیم کرامر ، میزبان CNBC ، به یکی از اولین افراد مشهوری تبدیل شده است که فاش کرد نیمی از موقعیت خود را در بیت کوین ( BTC ) بسته است. گرچه فروش کرامر یک اتفاق منفرد است ، اما هشدار می دهد که همه سرمایه گذاران حرفه ای که اخیراً معتقد به بیت کوین شده اند ، HODLer طولانی مدت نخواهند بود.

 

انالیز قیمت ها

عملکرد روزانه ارزهای رمزنگاری شده. منبع: Coin360

 

اگر سرمایه گذاران نهادی به سمت خروج بشتابند ، می تواند باعث اصلاح عظیم ارزهای رمزپایه شود. معامله گران باید مراقب پرشوری غیرمنطقی باشند و از جذب شدن در معاملات FOMO جلوگیری کنند زیرا بهتر است به یک برنامه معاملاتی پایبند بمانند و بلندمدت فکر کنند تا اینکه در فکر ثروت یک شبه باشند.

 

بیایید نمودارهای 10 ارز رمزپایه برتر را مطالعه کنیم تا سطح حمایت مهم را شناسایی کنیم و سناریوهای مختلف صعودی و نزولی را ترسیم کنیم.

 

 

 

BTC / USDT

گاوها نتوانستند در 13 آوریل از 60،000 دلار تا 61،825.84 دلار در برابر شکست منطقه مقاومت بالایی سرمایه گذاری و سرمایه گذاری کنند. قیمت بیت کوین در 14 آوریل پس از رسیدن به بالاترین سطح در 64،849.27 دلار کاهش یافت و گاوها در حال حاضر تلاش می کنند تا سطح 60،000 دلار را تغییر دهند.  

نمودار روزانه BTC / USDT. منبع: TradingViewنمودار روزانه BTC / USDT. منبع: TradingView

 

 

 

اگر آنها موفق به انجام این کار شوند ، جفت BTC / USDT ممکن است یک تلاش دیگر برای از سرگیری روند صعودی انجام دهد. شکست 64،849.27 دلار ، می تواند مرحله بعدی روند صعودی را آغاز کند که می تواند به 69،540 دلار و سپس به 79،566 دلار برسد.

 

با این حال ، واگرایی منفی در شاخص مقاومت نسبی (RSI) هشدار دهنده اصلاح احتمالی است. نکته جالب توجه این است که قیمت RSI به نزدیک خط روند نزولی رسیده بود ، جهت معکوس ایجاد کرد.

 

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (59،427 دلار) کاهش یابد ، این اولین نشانه از دست دادن کنترل خریداران است. شکست زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه (55814 دلار) این تصور را که احتمال اصلاح عمیق تر وجود دارد ، بیشتر تقویت می کند.

 

خریداران ممکن است تلاش کنند نزولی را در حدود 50460.02 دلار بگیرند اما اگر این سطح شکسته شود ، جفت ارز می تواند تا حمایت اصلی 43006.77 دلار سقوط کند.

 

 

ETH / USDT

Ether ( ETH ) روند صعودی خود را ادامه داد و امروز به بالاترین قیمت خود در 2545.80 دلار رسید. رزرو سود توسط معامله گران قیمت را به 2300 دلار کاهش داد اما دم طولانی روی شمعدان روز نشان می دهد که خریداران همچنان با افت قیمت خرید می کنند.

نمودار ETH / USDT روزانه. منبع: TradingView

نمودار ETH / USDT روزانه. منبع: TradingView 

 

اگر قیمت بهبود یابد و خریداران قیمت را به بالای 2545.8 دلار برسانند ، جفت ارز ETH / USDT می تواند مرحله بعدی روند صعودی را آغاز کند. هدف بعدی هدف صعودی 2745 دلار و سپس سطح روانشناختی 3000 دلار است.

 

بالاترین سطح میانگین متحرک نمایی 20 روزه (2،131 دلار) و RSI در نزدیکی منطقه خرید بیش از حد نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت تا صعود است. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد ، این نمای صعودی فاقد اعتبار خواهد بود. چنین حرکتی می تواند قیمت را به 1،925.10 دلار کاهش دهد.

 

BNB / USDT

Binance Coin ( BNB ) در 14 آوریل یک الگوی دوجی کندل تشکیل داد و به دنبال آن الگوی شمعدان داخلی در 15 آوریل دنبال شد. هر دو این تنظیمات نشان دهنده عدم تصمیم گیری بین گاوها و خرس ها است. این عدم اطمینان امروز به سمت نزولی برطرف شد.

نمودار روزانه BNB / USDT. منبع: TradingViewنمودار روزانه BNB / USDT. منبع: TradingView

با این حال ، یک نکته جزئی این است که گاوها از سطح 38.2٪ فیبوناچی در 483.95 دلار دفاع می کنند ، همانطور که از دم بلند روی شمعدان روز دیده می شود. گاوها اکنون سعی می کنند جفت ارز BNB / USDT را به بالاترین سطح خود در 638.56 دلار برسانند و روند صعودی را از سر بگیرند.

برعکس ، شکست در زیر 483.95 دلار می تواند قیمت را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (437 دلار) کاهش دهد. شکست در زیر این حمایت نشان می دهد که معامله گران با سرعت به خروج می روند و این می تواند منجر به سقوط به سطح شکست در 348.69 دلار شود.

 

XRP / USDT

XRP در حال اصلاح روند تندروی است. این گاوها در تلاشند تا از اولین پشتیبانی در سطح 38.2٪ بهبودی فیبوناچی در 1.48 دلار دفاع کنند ، همانطور که از دم بلند روی شمعدان روز دیده می شود.

 

نمودار روزانه XRP / USDT. منبع: TradingViewنمودار روزانه XRP / USDT. منبع: TradingView

 

جفت XRP / USDT اکنون ممکن است بین 1.48 تا 1.96 دلار برای چند روز قبل از شروع حرکت بعدی حرکت کند.

 

وقفه ای بالاتر از 1.96 دلار می تواند مرحله بعدی روند صعودی را آغاز کند که می تواند به 2.54 دلار برسد. افزایش میانگین متحرک و RSI در منطقه خرید بیش از حد نشان می دهد که گاوها برتری دارند.

 

بر خلاف این فرض مثبت ، اگر خرس ها قیمت را به زیر حمایت 1.48 دلار برسانند ، جفت ارز می تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.18 دلار) سقوط کند. چنین حرکتی نشان می دهد که حرکت صعودی ضعیف شده و این می تواند روند بعدی روند صعودی را به تأخیر بیندازد.

 

DOGE / USDT

 

حرکت Dogecoin از سه روز گذشته در حال افزایش است و همین امر منجر به پمپ عظیم امروز شده است. این نشان می دهد که بیشتر و بیشتر معامله گران به دلیل FOMO جذب تجارت می شوند.

نمودار روزانه DOGE / USDT. منبع: TradingView DOGE / USDT. منبع: TradingView

 

معمولاً چنین دیوانگی های خرید در یک شکل عمده برتر به وجود می آید. پس از خرید آخرین گاو نر ، قیمت معکوس می شود و افت آبشار شروع می شود. پیش بینی یک صعود در چنین شورشی دشوار است اما سطح روانی 0.50 دلار ممکن است به عنوان یک مانع عمل کند.

 

کاهش پس از پایان جفت DOGE / USDT احتمالاً شرورانه است. سطح معمول فیبوناچی 38.2٪ ممکن است حفظ نشود و احتمالاً جفت ارز تا سطح 0.20 دلار به 61.8٪ سطح اصلاح فیبوناچی سقوط کند.

 

بازرگانان باید تمایل به ورود به چنین معامله هایی را حتی با خطر از دست دادن برخی از سودها کنترل کنند.

 

ADA / USDT

 

کاردانو ( ADA ) طی دو روز گذشته نبرد سختی بین گاو و خرس ها را در نزدیکی 1.48 دلار تجربه کرده است. اگرچه گاوها امروز توانستند قیمت را به بالای 1.48 دلار برسانند ، خرس ها خیلی زود توانستند قیمت را به پایین تر از سطح پایین برسانند.

نمودار روزانه ADA / USDT. منبع: TradingViewنمودار روزانه ADA / USDT. منبع: TradingView

 

به نظر می رسد پس از سومین تلاش ناموفق برای حفظ قیمت بالاتر از 1.48 دلار ، گاوها امروز موقعیت های خود را دور انداختند و در نتیجه الگوی شمعدان در روز شکل گرفت.

 

با این حال ، دم بلند روی شمعدان امروز نشان می دهد که گاوها افت قیمت به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.28 دلار) را تهاجمی خریداری کرده اند. اکنون گاوها ممکن است یک تلاش دیگر برای افزایش قیمت بالاتر از منطقه مقاومت 1.48 دلار تا 1.55 دلار داشته باشند.

 

اگر آنها موفق به انجام این کار شوند ، جفت ADA / USDT می تواند روند صعودی را از سر بگیرد و سفر به سمت 2 دلار را آغاز کند. برعکس ، شکسته شدن زیر میانگین متحرک می تواند به خرس ها فرصتی بدهد تا قیمت را به 1.03 دلار برسانند.

 

DOT / USDT

 

گاوها در 13 آوریل Polkadot ( DOT ) را به بالاتر از سطح 42.28 دلار رساندند اما نتوانستند بالاترین قیمت 46.80 دلار را به چالش بکشند. این نشان دهنده عدم تقاضا در سطوح بالاتر است. آلت کوین امروز به زیر 42.28 دلار رسیده و خرس ها اکنون سعی می کنند قیمت خود را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (40 دلار) برسانند.

نمودار روزانه DOT ​​/ USDT. منبع: TradingViewنمودار روزانه DOT ​​/ USDT. منبع: TradingView

 

 

در صورت موفقیت ، فروش ممکن است بیشتر شود زیرا گاوها ممکن است برای پوشش موقعیت های خود عجله کنند. چنین حرکتی می تواند جفت DOT / USDT را به 32.50 دلار و سپس به حمایت مهم 26.50 دلار برساند.

 

برخلاف این فرض ، اگر قیمت مجدداً از میانگین متحرک نمایی 20 روزه عقب نشینی کند ، این نشان می دهد که گاوها منصرف نشده اند. آنها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالاتر از مقاومت 46.80 دلار برسانند و روند صعودی را از سر بگیرند.

 

LTC / USDT

 

Litecoin ( LTC ) در یک روند صعودی قوی قرار دارد. امروز خرس ها سعی کرده بودند تصحیح کنند اما گاوها همانطور که از دم بلند روی شمعدان روز دیده می شود ، با فروپاشی خرید کردند. این واژگونی ممکن است چندین خرس تهاجمی را در پای اشتباهی قرار داده باشد ، که می تواند دلیل این حرکت در حرکت باشد.

 نمودار روزانه LTC / USDT. منبع: TradingView نمودار روزانه LTC / USDT. منبع: TradingView

 

جفت ارز LTC / USDT با رسیدن به هدف 307.42 دلار از هدف فراتر رفت و مسیر صعود را به 374 دلار باز کرد. با این حال ، RSI بالای 76 نشان دهنده احتیاط است زیرا در گذشته ، وقتی سطح RSI نزدیک به 80 باشد ، این جفت بارها و بارها وارد اصلاح شده است.

 

حمایت مهم برای تماشای روند نزولی ، میانگین متحرک نمایی 20 روزه (241 دلار) است. وقفه در زیر این حمایت اولین نشانه خسته کننده شدن گاوها و احتمال اصلاح عمیق تر خواهد بود.

 

UNI / USDT

 

Uniswap ( UNI ) در 15 آوریل به بالاترین حد خود رسید اما گاوها در تلاش هستند تا سطوح بالاتر را حفظ کنند. هنگامی که قیمت پس از شکستن از مقاومت قابل توجهی نتواند پیگیری کند ، این نشان دهنده فرسودگی است.

نمودار روزانه UNI / USDT. منبع: TradingViewنمودار روزانه UNI / USDT. منبع: TradingView

با این حال ، دم بلند روی شمعدان روز نشان می دهد که گاوها همچنان در افت قیمت خرید می کنند. اگر خریداران بتوانند قیمت را بالای 39.60 دلار بالاتر ببرند ، جفت UNI / USDT می تواند تا 43.43 دلار و سپس 50 دلار افزایش یابد.

 

از طرف دیگر ، اگر قیمت دوباره کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (32 دلار) برسد ، چندین گاو تهاجمی که شکست 35.20 دلاری را خریداری کرده اند ، ممکن است از موقعیت های خود نجات پیدا کنند. انحلال طولانی مدت می تواند قیمت را به 27.97 دلار کاهش دهد.

 

LINK / USDT

Chainlink ( LINK ) در 14 آوریل بالاتر از مقاومت سربار 36.93 دلار افزایش یافت و این امر از سرگیری روند صعودی است. جایی که رزرو سود شروع شد ، altcoin به بالاترین قیمت خود در 44.33 دلار رسید.

 نمودار روزانه LINK / USDT. منبع: TradingViewنمودار روزانه LINK / USDT. منبع: TradingView

 

 

با این حال ، دم بلند روی شمعدان این روز نشان می دهد که گاوها امروز با تهاجم این دام را تا 38.52 دلار خریداری کردند. این نشان می دهد که احساسات مثبت باقی مانده و گاوها در سطوح پایینتری خرید می کنند.

 

اکنون خریداران سعی می کنند با بالا بردن قیمت به بالای 44.33 دلار روند صعودی را از سر بگیرند. در صورت موفقیت ، جفت LINK / USDT می تواند به 50 دلار برسد.

 

بر خلاف این فرض ، اگر قیمت دوباره کاهش یابد و از زیر حمایت 36.93 دلار شکسته شود ، جفت ارز می تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (34 دلار) سقوط کند. اگر این حمایت ترک بخورد ، کاهش می تواند به SMA 50 روزه (30 دلار) گسترش یابد.

 

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً نظرات نویسنده است و لزوماً منعکس کننده دستورالعمل  نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید.

منبع انگلیسی خبر کوین تلگراف


تحلیل یا نظرت رو برای همه بفرست
نام
ایمیل
نظر کاربر