ارز دیجیتال چین : تلاش هنگ کنگ برای عرضه یوان دیجیتال
یوان دیجیتال | ارز دیجیتال چین

ارز دیجیتال چین : تلاش هنگ کنگ برای عرضه یوان دیجیتال

سازمان پول هنگ کنگ اعلام کرد ، مرحله اول آزمایشات استفاده از یوان دیجیتال در آن سوی مرزها موفقیت آمیز بوده است.

موسسه ارز دیجیتال بانک مردم چین و سازمان پول هنگ کنگ با آزمایش مشترک استفاده از یوان دیجیتال برای پرداخت های مرزی به سرعت در حال حرکت به جلو هستند.

 

به گفته بلومبرگ ، این هفته ، کارمندان HKMA تأیید کردند که مرحله اول آزمایش برای استفاده موفقیت آمیز بوده است. آزمایشات اولیه شامل چندین حزب ، از جمله بازرگانان منتخب و بانکی بود که توسط مقامات سرزمین اصلی چین تعیین شده بود. HKMA گفت که برنامه های مرحله بعدی در حال انجام است:

 

"ما استفاده از برنامه مربوطه ، اتصال سیستم و موارد خاص استفاده مانند خریدهای برونمرزی را آزمایش کرده ایم. ما در حال بررسی و همکاری با PBOC [بانک مردم چین] در مرحله بعدی آزمایش فنی هستیم ، از جمله امکان گسترش و تعمیق استفاده از e-CNY برای پرداخت های خارج از مرز. "

 

توسعه مداوم چین از یوان دیجیتال - ارز دیجیتال بانک مرکزی که گاهی اوقات با نام DC / EP یا e-CNY نیز به آن اشاره می شود - سرعت جاه طلبی را برای تحقیقات جهانی و صدور بالقوه CBDC در سراسر جهان تعیین کرده است.

کشور چین بزرگترین اقتصاد در جهان است که با توسعه و آزمایش CBDC خود تاکنون پیش است. کشوری که به زودی میزبان بازی های المپیک زمستانی 2022 در پکن خواهد بود.

HKMA خود در چندین پروژه هم برای پرداخت های بین بانکی داخلی و هم برای پرداخت های برونمرزی ، با شرکایی که شامل بانک تایلند و بانک مرکزی امارات متحده عربی و همچنین PBoC مشارکت داشته.

 

مایکل هو ، مدیر خدمات مالی در الیور وایمن و یکی از نویسندگان گزارش اخیراً منتشر شده در مورد یوان دیجیتال ، استدلال کرده است که اهمیت پول جدید چین فقط در واقعیت افزایش دیجیتالی شدن بیشتر نیست بلکه بیشتر در "معرفی آینده" است. از یک زیرساخت پرداخت فوری در مقیاس بزرگ ، که توسط دولت چین و نه از بخش خصوصی حمایت مالی می شود. "

 

هو و همكارش ، جیسون اكبرگ ، با پتانسیل بالا از نظر مخاطبین ، پیش بینی می كنند كه "اگر گسترش eCNY به معاملات فرامرزی وجود داشته باشد ، با پشتیبانی سیاست آزادسازی ، این امر RMB را به عنوان یک جریان تجارت جهانی واقعی ، تسریع می بخشد و هم پس انداز و هم کارآیی را در جریانات مرزی ایجاد می کند.  

 


کوین کارت
نویسنده : کوین کارت
ترجمه و گرد اوری شده توسط کوین کارت
نظر شما
نام
ایمیل
نظر کاربر