همه چیز در مورد دش (Dash)
دش | ارز دیجیتال دش

همه چیز در مورد دش (Dash)

 

 دش (Dash) یا دش کوین ( Dash Coin ) چیست؟

تاریخچه دش

الگوریتم دش

ماینینگ دش

 


در پرداخت های بیتکوین حداقل 15 دقیقه زمان برای تکمیل تراکنش لازم میباشد تا معامله انجام شود.

و برای تراکنش های بزرگ و کوچک به همان زمان نیاز میباشد تا عملیات انجام شود.


شخصی با نام ایوان دافیلد متوجه شد که این مساله مشکل ساز است و به دنبال راه حلی ساده تر بود.  ایوان دافیلد در سال 2010 میلادی با بیت کوین اشنا شد و از این فناوری بسیار تحت تأثیر قرار گرفت و با این حال ، او از سرعت کند معاملات و کمبود حریم شخصی راضی نبود .

 

Evan Duffield

Evan Duffield

به همین دلیل  در 18 ژانویه 2014 از کد هسته بیت کوین استفاده کرد و رمزنگاری خود را ایجاد کرد و ایده هایش را بوجود آورد.

تاریخچه DASH


ارز دیجیتال دش Dash در 18 ژانویه 2014 توسط توسعه دهنده آن Evan Duffield ایجاد شد. ارز دیجیتال دش Dash در ابتدا با نام XCoin (XCO) منتشر شد.
در فوریه 2014 ، این نام به Darkcoin تغییر یافت و  سرانجام و در 25 مارس 2015 ، Darkcoin به عنوان “دش Dash” معرفی شد.

از اواخر دسامبر سال 2016 هنگامی که قیمت بیت کوین از مرز 1000 دلار عبور کرد ، سرمایه گذاری بر روی کریپتو کارنسی cryptocurrency رشد دیوانه واری را تجربه کرد.

الگوریتم دش چیست ؟

ماینینگ و الگوریتم دش

الگوریتم X11

Dash از الگوریتم X11 استفاده می کند ، تغییری در الگوریتم اثبات سهام (PoS). همچنین از مخلوط کردن Conjoin برای درهم و برهم کردن معاملات و ایجاد امکان حفظ حریم خصوصی در بلاک چین خود استفاده می کند. بیت کوین از الگوریتم اثبات کار (PoW) استفاده می کند.

ماینینگ دش

منبع اطلاعات در مورد ماینینگ دش را میتوانید در خود سایت دش به زبان فارسی مطالعه کنید.

ادرس اینترنتی دش(Dash)  : www.dash.org

 

یکی از ویژگی های که بیت کوین دارد معاملات خصوصی و ناشناس است. این ویژگی بیت کوین نسل جدیدی از ارزهای رمزنگاری شده   ناشناس را به وجود آورده است.


ارز دیجیتال دش Dash یکی از مدعیان رمز نگاری ناشناس میباشد. Dash به تصوری خودش را جایگزین بیتکوین میداند.

 

 Dash چیست و دلیل ایجاد ان چیست؟

یکی از دلایل شکل گیری ارز دیجیتال Dash سرعت بخشیدن به معاملات با تراکنش های پایین بود. شاید مهمترین کاربرد ارز دیجیتال دش همین دلیل و هدف شکل گیری آن یعنی انجام سریع تراکنش های با مبالغ پایین و ارزان باشد که مناسب  افراد بسیاری می باشد که همه روزه ممکن است تراکنش های پایین را ثبت کنند و قادر به انجام سرمایه گذاری های بزرگ نباشند.

 

در چند ایتم این ارز دیجیتال را معرفی میکنیم.


1- ارز دیجیتال دش Dash برخلاف سایر پروژه های رمزنگاری مانند Ethereum یا Stratis که بیشتر یک بستر توسعه هستند از خود به عنوان پول نقد الکترونیکی غیر متمرکز یاد می کند.


2- مانند BTC (بیتکوین) ، ارز دیجیتال دش Dash منبع باز است و دارای blockchain ، زیرساخت کیف پول و شبکه خاص خود است. اما برخلاف بیتکوین BTC ، مبلغ معامله آن بسیار ناچیز است.


3- به نظر می رسد که دش Dash فقط به عنوان پول دیجیتال برای اینترنت باقی میماند .

 

 
عرضه سکه ارز دیجیتال Dash

ارز دیجیتال دش Dash به گونه ای طراحی شده است که در کل 18 میلیون سکه خواهد بود . میزان گردش Dash حدود 8 میلیون نفر است و در سال 2300  به 18 میلیون نفر می رسد. ارز دیجیتال دش دارای یک رشد متغیر است که هر سال با نرخ 7.1٪ کاهش می یابد. میانگین مدت زمان استخراج آن 2.5 دقیقه روی بلاکچین Dash است که چهار برابر سریعتر از بیت کوین میباشد.


چند مورد از مزیت ها و نکات مثبت دش Dash

 

Dash به یکی از قوی ترین و سریعترین ارزهای رمزنگاری شده در سراسر جهان تبدیل شده است. همچنان که هر چه بیشتر به توده ها توجه می شود جایگاه خود را در صنعت اثبات می کند.

مشکلات مقیاس پذیری و شبکه بیت کوین را ندارد


سرمایه گذاران می دانند که بیت کوین درگیر اختلاف در مورد اختلاف نظر در مورد چگونگی مقیاس بندی و شبکه است.


حتی یک کاربر بار اول برای معامله متوسط 8 دلاری لازم است برای تأیید یک یا چندین دقیقه یا ساعت و حتی گاهی وقت ها تمام روز را صبر کند و احتمالاً سؤالاتی در مورد این موضوع دارد.

مقیاس بندی و شبکه که Dash هر دو را حل کرده است. ارز دیجیتال Dash یک مکانیزم رأی دهی را اتخاذ کرده است که به موجب آن سرمایه گذاران می توانند رای دهند که چه تغییراتی در شبکه لازم است تا  پیاده سازی شود. در نتیجه دش نقشه راه یکپارچه و مفصلی دارد که دقیقاً چگونه می تواند معاملات ارزان و فوری را در ثانیه ارائه دهد.


بودجه توسعه ماهانه 2.5 میلیون دلار دارد


یکی از جالب ترین چیزها برای سرمایه گذاران تازه ارز دیجیتال Dash بودجه ماهانه 2.5 میلیون دلاری آن است.دش Dash حدود 90٪ از سود خود را خرج توسعه خود می کند و یا سکه های جدیدی که هر ماه ایجاد می شود ، به طور مساوی بین استخراج کنندگان و کاربران توزیع میکند.


این برای ارز دیجیتال Dash یک مزیت رقابتی قابل توجهی نسبت به دیگر ارزهای دیجیتال می دهد ، زیرا نشان دهنده بودجه کافی برای ایجاد و پرورش یک اکوسیستم پر رونق و بدون هیچ گونه نفوذ بیرونی را دارد و هیچ صندوق پول ، سرمایه گذار و هیچ شرکتی در آن مشارکت ندارد. و در کل سیستم Dash خودش را تأمین می کند.


Dash بسیار غیر متمرکزتر از بیشتر ارز هاست


یک تصور غلط این است که بخاطر بودجه قابل قبول و سرمایه ارز دیجیتال دش و به دلیل اینکه دارای مدیر عامل میباشد ، دش Dash یک ارز متمرکز است. اما این واقعیت ندارد زیرا دش Dash از بیشتر پروژه های اصلی رمزنگاری غیر متمرکز تر است.


به دلیل سیستم مدیریتی که قبلاً به آن اشاره شد ، سرمایه گذاران  می توانند در جهت تأمین اعتبار و توسعه رأی دهند.
در نتیجه داشتن بیش از 4500 عضو در تصمیم گیری، Dash دارای سه گروه اصلی است که توسط شبکه (Dash Core ، Dash Labs ، Dash Force)

تأمین می شوند و همه به طور مستقل اداره می شوند و همچنین ده ها پیمانکار دیگر که تحت شبکه کار می کنند نشان میدهد که دش غیرمتمرکز است.

 

 

 


نظر شما
نام
ایمیل
نظر کاربر