همه چیز در مورد ارک (Arc)
ارز دیجیتال ارک | ارک

همه چیز در مورد ارک (Arc)

با خواندن مطالب زیر اشنایی مختصری در خصوص ارز دیجیتال ارک(Arc) پیدا خواهیم کرد.

 

آرک (ARK) چیست؟

 

  آرک یک اکوسیستم غیرمتمرکز مبتنی بر الگوریتم اجماع اثبات سهام محول‌شده است که هدف نهایی تیم توسعه‌دهنده آن عمومی کردن استفاده از بلاک چین برای مردم است.

Arc ویژگی‌هایی همچون زنجیره‌های فرعی دارد که هر شخص می‌تواند به راحتی بلاک چین اختصاصی خود را بر روی این زنجیره‌ها ایجاد کند، همچنین ویژگی‌های دیگری همچون ارتباطات بین‌زنجیره‌ای و امکان نوشتن اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز با استفاده از تعداد بسیاری از زبان‌های برنامه‌نویسی از دیگر ویژگی‌های مهم این پلتفرم می‌باشند.

 

ArcARK Crew

 

نام تیم توسعه Ark است که به روشنی بیان کرده‌اند که هدف والای آن‌ها این است که با ساخت یک تکنولوژی سریع هسته‌‌دار و امن که دارای سرویس‌های کاربردی برای استفاده مردم است، بتوانند تکنولوژی بلاک چین را به سمت عامه مردم بیاورند.

برای انجام این کار، ARK Crew یک اکوسیستم سندباکس (sandbox) (یک محیط برای شبیه سازی سیستم‌های واقعی) ایجاد کرده است تا کسب و کارها و سایر کاربران بتوانند با یک کلیک، بلاک چین خودشان را با ایجاد یک کپی (Clone) از پلتفرم Ark ایجاد کنند. برای اینکه این سیستم به طور گسترده قابل دسترس باشد، کارمندان این شرکت تمرکز زیادی روی فراهم آوردن امکاناتی مثل رابط کاربری خوب و ترکیب کردن بسیاری از بلاک چین‌ها و زبان‌های برنامه‌نویسی گوناگون کرده است.ارک چگونه کار می کند؟


ARK Crew چندین ویژگی قابل توجه در اکوسیستم خودش ساخته است و همه این ویژگی‌ها به صورت یکپارچه با هدف افزایش دسترسی مردم جهان به تکنولوژی بلاک چین ایجاد شده‌اند.

SmartBridge زبان‌های برنامه نویسی قابل تعویض فشار یک دکمه برای انتشار بلاک چین SmartBridge ها بین بلاک چین‌های جداگانه توسط هسته‌ی اصلی Ark یک اتصال برقرار می‌کنند. اساسا، Ark بین زنجیرهای مختلف واسطه‌ای می‌شودکه آن‌ها را قادر می‌کند تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، کاری که در حال حاضر امکان پذیر نیست.

فعال کردن SmartBridge روی یک زنجیره به آسانی قراردادن یک کد چند خطی است که پلتفرم Ark برای ما فراهم کرده است.

با ادغام زبان‌های برنامه‌نویسی، تقریبا هر توسعه دهنده‌ای می‌تواند با خیال راحت روی Ark برنامه بنویسد.اثبات سهام محول شدهآرک با استفاده از الگوریتم اجماع اثبات سهام محول شده یا DPOS)Delegated Proof-of-stack)، کار می‌کند. بر خلاف بیت کوین، که استخراج‌کنندگان، با استفاده از تجهیزات گران قیمت شبکه را امن نگه می‌دارند، شبکه آرک توسط نماینده‌ها امن می‌شود.

صدها نماینده بالقوه وجود دارند، اما دارندگان توکن‌ها در اکوسیستم آرک دائما به کسی که واقعا فعال است رای می‌دهند، و تنها ۵۱ نماینده می‌توانند وظایف نمایندگی را برعهده بگیرند.

به عنوان یک دارنده توکن، شما فقط اجازه دارید در یک زمان به یک نماینده رای بدهید. قیمت برای رای/عدم رای‌دهی فقط یک آرک است. هر چه توکن‌های بیشتری داشته باشید، قدرت بیشتری در رای‌گیری خواهید داشت. نمایندگان مشهور رزومه و پیشنهادات خودشان را در یک سند نوشته و مشخص کرده‌اند که چطور می‌خواهند کار کنند. تعدادی از موارد مهم این سندها، درباره شیوه تقسیم سود از پاداش‌هایی است که برای ایجاد یک بلوک جدید دریافت می‌کنند. نماینده‎های دیگر با هدف تامین بودجه پروژه‌هایی رقابت می کنند که ممکن است در زمینه‌ برنامه‌های کاربردی سودده باشند و با رای شما این نماینده ها مشخص می شوند. در ابتدا اکوسیستم آرک با ۱۲۵میلیون آرک ایجاد شده بود.


نمایندگان برای هر بلوکی که می‌سازند، دو ARK پاداش می‌گیرند و در هر ۸ ثانیه یک بلوک ساخته می‌شود. فرض بر اینکه زمان بلوک یعنی ۸ثانیه تغییر نکند، تورم برنامه ریزی شده آرک در سال اول۶.۳۱درصد خواهد بود، در سال دوم ۵.۹۳ درصد و همچنان ادامه دارد تا این که در سال دهم به ۴.۰۲ درصد کاهش پیدا می‌کند. این ریزش خیلی کمتر از اتریوم و لیسک (Lisk) است.زمان بلوک ۸ ثانیه ای باعث شده آرک به نسبت ارزهای دیگر، زمان تراکنش کمتری داشته باشد و می‌تواند تراکنش ها را در سریع‌ترین زمان انجام دهد.برای مقایسه، بیت کوین بلوک زمانی ۱۰دقیقه‌ای دارد، لایت‌کوین ۲.۵دقیقه، و تراکنش اتریوم ۱۴ ثانیه طول می‌کشد.

این ارز اخیرا توانست ۲۵تراکنش را در یک بلوک انجام دهد. تیم Crew در بیانیه‌اش اعلام کرد هدفشان این است که به این پروژه مقیاس‌پذیری بالایی بدهند.آنها این کار را با کم کردن بلوک زمانی و افزایش تعداد تراکنش‌های ذخیره شده در هر بلوک انجام می‌دهند.

 


کارمزدها
برای رای دادن  شما باید کارمزد تراکنش را بپردازید که معادل ۰.۱ ARK است. این مقدار می‌تواند به خاطر رشد شبکه و یا افزایش بازدهی آن تغییر کند.

برای ثبت به عنوان یک نماینده، باید ۲۵ Ark بپردازید و همان طورکه قبلا ذکر شد، رای دادن به هر نماینده حدود ۱ آرک هزینه دارد.

 


تاریخچه آرک

آرک در فوریه سال 2016 با ۲۷ عضو از سراسر جهان راه اندازی شد.  ARK Crew واقعا غیرمتمرکز است .

زیرساخت آرک عمدتا از سه مدل قدیمی، بیت شرز (BitShares)، کریپتی (Crypti) و لیسک مدلسازی شده است و در حقیقت بعضی از توسعه دهندگان آرک قبلا جزو توسعه دهندگان یکی از پروژه‌های نامبرده بوده‌اند به طوری که مدیرعامل آن، فرانکویس زاویر تورنز(Francois Xavir Thoorens) قبلا در سال ۲۰۱۶ توسعه‌دهنده لیسک بود. یکی از شباهت‎های اصلی که آرک با پروژه‌های نامبرده دارد، استفاده از الگوریتم اجتماع Dpos است.

 


آرک را کجا ذخیره کنیم؟راحت‌ترین مکان برای ذخیره آرکتان یکی از کیف پول‌هایی است که در سایت رسمی آن معرفی شده است. شما سه گزینه برای انتخاب دارید:

کیف پول دسکتاپ

کیف پول کاغذی

کیف پول تحت وب
کمیل احمدی
نویسنده : کمیل احمدی
نویسنده اخبار ارز های دیجیتال و علاقهمند به ترید مارکت
نظر شما
نام
ایمیل
نظر کاربر