مقایسه SegWit با Native SegWit
segwit | Ledger Live

مقایسه SegWit با Native SegWit

 

بیت کوین: تفاوت بین SegWit  و SegWit native (Bech32)  چیست؟

 

Segregated Witness - یا به طور خلاصه SegWit - اندازه داده های معامله را کاهش می دهد تا امکان انجام معاملات سریع تر ، مقیاس پذیری بهتر و کاهش هزینه ها را فراهم کند

- Native SegWit (bech32) این موارد  را حتی بیشتر افزایش داده و هزینه های کمتری را شامل می شود

- هنوز همه مبادلات و ارائه دهندگان کیف پول از ارسال بیت کوین به یک آدرس بومی SegWit پشتیبانی نمی کنند ، به همین دلیل در Ledger Live هر دو گزینه به شما ارائه می شود

- انجام معاملات بین هر 3 نوع آدرس امکان پذیر است

 segwit

همانطور که کاربران Ledger ممکن است متوجه شده باشند ، هنگام اضافه کردن یک حساب Bitcoin در Ledger Live ، دو گزینه به شما ارائه می شود: یک حساب Native SegWit و یک حساب SegWit. در حالی که به راحتی می توان تفاوت بین آدرس Native SegWit  (شروع با "bc1") و آدرس SegWit (شروع با "3") را تشخیص داد ، ما می خواهیم نگاه دقیق تری به معنای دقیق این داشته باشیم.

 

SegWit (P2SH) و Native SegWit (bech32) اولین قالبهای آدرس موجود برای حسابهای بیت کوین نیستند. اولین مورد Legacy بود ، جایی که آدرس ها با "1" شروع می شدند. با شروع به کار گرفتن قیمت بیت کوین ، هزینه های پرداخت شده برای هر معامله نیز گران تر به نظر می رسد. در واقع ، سرعت معامله نیز در سمت کندتری بود.

 

بنابراین SegWit وارد میدان شد

 

پیشنهاد SegWit (Segregated Witness) در آن زمان به شدت مورد مناقشه قرار گرفت - در واقع ، پیشنهاد اولیه معروف به SegWit2X در واقع رد شد و جایگزین آن چیزی شد که اکنون به عنوان SegWit می شناسیم. در آگوست 2017 ، soft fork implementing SegWit اجرا شد. تصویب آن از همان زمان به سرعت مورد استفاده قرار گرفت و شروع به تبدیل شدن به استاندارد جدید کرد.

 

پس سگویت چه چیزی را تغییر داد؟

سگویت همچنین به عنوان Wrapped یا Nested SegWit نیز شناخته می شود - اندازه داده های هر معامله را کاهش می دهد. این کار را با جدا کردن داده های خاصی از امضای معامله از معامله انجام داد. با کوچکتر شدن اندازه تراکنش ها ، معاملات بیشتری می توانند در یک بلاک Bitcoin قرار گیرند. این به نوبه خود شبکه Bitcoin را مقیاس پذیرتر و معاملات آن را سریعتر می کند. حتی بیشتر ، هزینه تراکنش برای هر معامله بیت کوین را بشدت کاهش می دهد! SegWit همچنین راه حل های مقیاس گذاری لایه دوم را فعال کرد که منجر به تولد شبکه رعد و برق می شود.

 

SegWit در مقابل Native SegWit

 

Native SegWit - همچنین به عنوان bech32 شناخته می شود - آخرین مرحله در قالب های آدرس است. حتی نسبت به مدل قبلی خود از نظر وزن نیز کارآمد است. این به معنای داشتن سرعت معامله حتی بیشتر در مقابل معاملات SegWit ، مقیاس پذیری بهتر و حتی کارمزد پایین تر در هر معامله است. برای افزودن به این ، bech32 دارای تشخیص خطای بهتری است و آدرس ها را فقط برای خواندن بهتر ، کوچک می کند. به همین دلیل محبوب ترین گزینه در صورت وجود  میباشد.

 

تنها نقطه ضعف bech32 این است که هنوز همه سیستم عامل های اصلی از این قالب آدرس پشتیبانی نمی کنند. در حالی که معاملات بین آدرسهای Legacy ، SegWit و Native SegWit کاملاً سازگار هستند ، هنوز هم تعداد زیادی مبادلات و ارائه دهنده کیف پول وجود دارد که هنوز از ارسال BTC به آدرس bc1 پشتیبانی نمی کنند. به این ترتیب ، وقتی یک حساب کاربری در Ledger Live اضافه می کنید ، هم امکان افزودن آدرس Native SegWiو / یا آدرس SegWit به شما ارائه می شود.

 


نظر شما
نام
ایمیل
نظر کاربر