پیشبینی های قیمت بیتکوین توسط صاحب نظران ارزهای دیجیتال
بیتکوین | هالوینگ

پیشبینی های قیمت بیتکوین توسط صاحب نظران ارزهای دیجیتال

از نظر تاریخی ، هنگامی که قیمت بیت کوین نوسانات صعودی را تجربه میکند ، با سهولت از سطح مقاومت کلیدی عبور خواهد کرد. به عنوان مثال

 

پیشبینی قیمت بیتکوین BTC  توسط سرمایه داران مهم بیتکوین بعد از هالوینگ 

قیمت بیت کوین بعد از هالوینگ نوسانات شدید را تجربه خواهد کرد معامله گران برتر ارزهای دیجیتال در مورد اینده قیمت بیتکوین بحث میکنند.

هالوینگ

قیمت بیت کوین (BTC) نوسانات شدیدی را در سطح 10000 دلار از خود بنمایش گذاشته است . پیش از این ، قیمت فقط در روز 10 ماه مه به 8 هزار و 800 دلار کاهش یافت

در پی افت 20 درصدی ، معامله گران به دو دسته  تقسیم می شوند که قیمت بیت کوین در مرحله بعدی چه  خواهد بود و برخی از معامله گران معتقدند BTC می تواند بلافاصله شاهد صعود به منطقه مقاومت 14000 تا 15000 دلار باشد.

از نظر تاریخی ، هنگامی که قیمت بیت کوین نوسانات صعودی  را تجربه میکند با سهولت از سطح مقاومت کلیدی عبور خواهد کرد. به عنوان مثال ، بیتکوین BTC 28  روز طول کشید تا از 8000 دلار به 20000 دلار در دسامبر 2017 افزایش یابد. در ژوئن سال 2018 ، قیمت بیت کوین از 7500 دلار به 14000 دلار فقط در سه هفته افزایش یافت. بنابراین ، قیمت BTC تمایل دارد تا در یک بازه زمانی کوتاه با حاشیه زیاد افزایش یابد ، به خصوص هنگامی که با تقاضای زیاد سرمایه گذاران خرده فروش روبرومی شود.

با این حال ، سایر معامله گران آزمایش قیمت بیت کوین را پایین تر از سطح سقوط آن به 8800 دلار پیش بینی می کنند. با توجه به اینکه بیت کوین در دو هالوینگ اخیر بعد از هالوینگ کاهش یافت  تحلیلگران فنی انتظار دارند که BTC منطقه 6000 دلاری را در کمترین حد خود قرار دهد.

سناریوی پرخاشگرانه برای کاهش بیت کوین پس از هالوینگ

سناریوی اصلی صعودی به دنبال نصف کاهش پاداش بیت کوین ، شکستن یک روند بزرگ بالاتر از 14000 دلار است - که مربوط به سال 2017 است. اوج ان در ژوئن 2019 با 14000 دلار است. هر بار که قیمت بیت کوین از حد معمول عبور میکردو با نوسانات شدید مواجه می شد

بیتکوین

معامله گر بیتکوین ساتوشی فیلیپر Satoshi Flipper گفته:

"من هنوز شرط می بندم که خط مقاومت در برابر روند بالا و عملکرد قیمت به سمت صعود حرکت کند و به هیچ وجه اعتقادات من تغییر نمی کند زیرا برخی دلقک ها BTC خود را در یک روز میفروختند می فروختند

یک تحلیلگر فنی بیتکوین ، معروف به Galaxy "کهکشان" ، پیش بینی مشابه را تکرار کرد و گفت که آخرین باری که BTC هفت شمع (نمودار شمعی یا Candlestick Chart ) هفتگی متوالی را دید ، 160٪ افزایش یافت. در هفت هفته گذشته ، قیمت بیت کوین بدون بازپرداخت های اساسی ادامه یافت - که آخرین بار در دسامبر سال 2018 رخ داد. در پی این هفت هفته ، قیمت تا 3 ژوئن سال 2019 از 3100 دلار به 14000 دلار رسید.. "

او گفت "نگاه کنید چه اتفاقی افتاده است آخرین بار که ما هفت شمع سبز هفتگی متوالی شمع "دوجی"  داشتیم. داشتیم همراه با 160 درصد افزایش بود که با توجه  به آن ، ما قصد تصمیم گیری بر اساس ان را داریم. "

بیتکوین هالوینگ

روند متوسط و بلند مدت خوش بینانه بیت کوین که مبتنی بر فراکتال ها و شاخص های فنی است ، بیشتر از ورود سرمایه گذاران مشهور به بازار رمزنگاری شده است. پل تودور جونز ، مدیر میلیاردر صندوق های hedge در مصاحبه با CNBC اظهار داشت که با گذشت زمان اعتماد به بیت کوین افزایش می یابد. وی تأکید کرد: این دارایی صرفاً 11 سال قدمت دارد و در مرحله اولیه رشد است. جونز گفت:

 "وقتی پای اعتماد به بیتکوین 11 ساله  وسط می آید اعتماد بسیار کمی به آن وجود دارد و ما در حال تماشای تولد یک فروشگاه با ارزش هستیم. این که آیا موفقیت حاصل خواهد میشود یا خیر که این مساله  فقط  به زمان بستگی دارد . آنچه می دانم این است که هر روز که می گذرد بیت کوین به جلو حرکت میکند و اعتماد به آن بالا می رود. "

با توجه به تأثیر جونز در بازار مالی ، این احتمال وجود دارد که سایر سرمایه گذاران نهادی بتوانند از رهبری وی برای سرمایه گذاری در بیت کوین پیروی کنند Grayscale قبلاً بیش از 380 میلیون دلار سرمایه گذاری نهادی در سه ماهه اول سال 2020 به ثبت رسانده بود که این امر سناریوی صعودی بیت کوین را پس از هالوینگ افزایش می دهد.

سناریوی نزولی BTC در کوتاه مدت

در کوتاه مدت ، چندین معامله گر رمزنگاری پیش بینی می کنند که قیمت بیت کوین به پایین ترین نرخ به 6500 دلار برسد. استدلال های شدیدی وجود دارد که باید برای یک روند قیمت موقتی نزولی پس از هالوینگ کاهش یابد. تلاقی بیت کوین در نزدیکی مقاومت بالای سربار با قیمت $ 10500 و داده های تاریخی حاکی از سقوط شدید بعد از هالوینگ است طبق گفته معامله گر بیت کوین Dave the Wave اگر قیمت BTC بر اساس یک فراکتال گرفته شده از سال 2019 به حرکت خود ادامه دهد ، به احتمال زیاد شاهد بازگشت به منطقه 6000 دلاری خواهیم بود:

"اگر فرکتال ها همچنان ادامه داشته باشند ، وقت خود را برای شروع به فکر کردن در مورد سطح ادغام شروع کنید. ادغام 50٪ به صورت واقعی ، BTC را در محدوده 6Kقرار می دهد. که برای پیشروی خوب هستند. "

هالوینگ3

منطقه متوسط 6000 دلاری بین 6400 تا 6600 دلار نیز از اهمیت تاریخی قابل توجهی برخوردار است. در سه ماهه سوم سال 2019 ، قیمت بیت کوین از 10 هزار و 500 دلار به 6 هزار و 410 دلار کاهش یافت. این شرکت در محدوده 6000 دلار به مدت چهار هفته قبل از شکستن دوباره به $ 10500 یک بار دیگر در فوریه 2020 تثبیت شد.

با کاهش 6400 دلاری ، منطقه پشتیبانی اواسط 6000 دلار تقویت خواهد شد و تجمع بیت کوین برای روند صعودی قوی تر در نیمه دوم سال 2020 تقویت می شود. یک معامله گر رمزنگاری ، معروف به "گرگ" ، نگرانی مشابهی را ایجاد کرد. قیمت بیت کوین از زمان بهبود ناگهانی آن از 3600 دلار در 12 مارس در یک الگوی مثلث صعودی حرکت کرده است.

افت ناگهانی قیمت به 8800 دلار در 10 ماه مه باعث شکل گیری این شکل گیری شد و از نظر فنی بیت کوین را در معرض اصلاح شدید قرار داد. در آن زمان ، اسکات ملکر ، سرمایه گذار cryptocurrency گفت که بازار شاهد یک لرزش شدید بود. ملکر افزود:

وی گفت: "این بالاترین شمع (نمودار شمعی)حجم ساعت از زمان 12 مارس بود. تا زمانی که این موضوع کمی تکان بخورد ، من عجله ایی برای فروش ندارم و فقط نظاره گر خواهم بود . "

هالوینگ4

بازگشت از سطح 10000 دلار می تواند ثبات را در بازار پس از یک تجمع 160٪ در طی دو ماه ایجاد کند قیمت بیت کوین تقریباً به سه برابر افزایش یافت و تقریباً هیچ تصحیحی که تحلیلگران فنی را نگران پایداری روند صعود نگران کردند. قیمت بیت کوین تقریباً به سه برابر افزایش یافت و تقریباً هیچ تصحیحی که تحلیلگران فنی را از نگرانی روند صعود خارج کند وجود نداشت.

متغیرهای امکانپذیر ،  ممکن است روند قیمت کوتاه مدت BTC را تحت تأثیر قرار دهند

در کوتاه مدت ، قیمت بیت کوین با دو متغیر اصلی روبرو است: جریان ناگهانی سرمایه از سرمایه گذاران نهادی و سرمایه گذاری از ماینر های کوچک با توجه به اینکه سرمایه گذاران نهادی صدها میلیون دلار در سه ماه اول سال به بیت کوین اختصاص داده اند ، احتمال ورود سرمایه بیشتری به بازار پس از نیمه افزایش زیاد است.

باری سیلبرت ، مدیرعامل شرکت Grayscale ، در توئیتی اعلام کرد که شرکت سرمایه گذاری وی در تاریخ 9 ماه مه به 3.7 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت رسیده است که بالاترین میزان همیشگی این شرکت است. گریسکال در گزارش Q1 خود گفت:

Hedge Fund Investment Gains Steam: در این سه ماه 88 درصد از ورودی ها از طریق سرمایه گذاران نهادی صورت گرفته است که بخش عمده آنها صندوق های تامینی بود. دستورالعمل و تمرکز استراتژیک این صندوق ها به طور گسترده ای آمیخته است و شامل صندوق های چند منظوره ، جهانی ، داوری ، حقوق صاحبان سهام طولانی و کوتاه ، رویداد محور و سرمایه های متمرکز بر کریپتو می شود.

در مقابل ، متغیری که ممکن است در کوتاه مدت منجر به نزول بیت کوین شود ، امکان کاپیتولاسیون توسط ماینر های کوچک و پر مصرف است با توجه به دشواری استخراج معادن ، همانطور که گزارش TradeBlock در ابتدای سال 2020 توضیح داد ، پس از تمام شدن هالوینگ ، هزینه های فوق العاده ماین بین 12500 تا 15000 دلار معلق خواهد شد.

در حالی که احتمالاً هزینه استخراج بیت کوین پایین تر از بیشتر تخمین ها است ، حتی با کمترین پیش بینی 12525 دلار ، ماینرها حداقل برای چند ماه با ضرر کار می کنند. قیمت نسبتاً پایین بیت کوین BTC را برای سرمایه گذاری ماینر باز می کند و ماینرهای کوچک را مجبور به فروش BTC می کند. چارلز ادواردز ، مدیر دارایی دیجیتال ، توییت کرد:

 "این بی رحمانه ترین هالوینگ بیت کوین در طول تاریخ خواهد بود. هزینه تولید در حدود دو برابر 14000 دلار است. 70٪ بالاتر از قیمت فعلی. آخرین نیمه کاهش ، قیمت فقط 10٪ کمتر از هزینه تولید بود ، و Price & HR 20٪ سقوط کرد. اکنون بدون FOMO انتظار سرمایه گذاری بزرگ معدنچی را دارید+ 30٪ "

هر دو متغیر احتمالاً در کوتاه مدت قیمت بیت کوین را به شکلی معنادار تحت تأثیر قرار نمی دهند ، زیرا نمایانگر سناریوهای افراطی هستند. BTC اکنون در یک بازه زمانی حساس قرار دارد که ممکن است 12 ماه آینده قیمت آن شکل بگیرد و به طور کلی ، معامله گران همچنان در دراز مدت نسبت به روند قیمت BTC خوش بین هستند

cointelegraph.com:منبع