آموزش تریدینگ - سه اشتباه مهلک در خرید و فروش
اموزش | آموزش تریدینگ

آموزش تریدینگ - سه اشتباه مهلک در خرید و فروش

خرید وفروش موفق

دراین مقاله از آموزش تریدینگ به یک استراتژی ساده خواهیم پرداخت. دوری از سه اشتباه مهلک در خرید و فروش ارز دیجیتال که ممکن است هر تریدر انجام دهد خواهیم پرداخت.. برای داشتن ترید موفق رعایت چند نکته به شما کمک خواهد کرد.

یافتن پایین‌ترین نقطه قیمت برای انجام خرید را فراموش کنید

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که بخشی از سرمایه خود را به شکل ارز فیات یا بیت کوین نگهداری می‌کنید، زمان افت قیمت، فرصت مناسبی است که به ایجاد پورتفولیوی خود بپردازید. من همیشه مقداری پول فیات یا بیت‌کوین ذخیره می‌کنم تا درصورت افت شدید بازار از آن‌ها در تریدینگ استفاده کنم.

زمانی‌که به نمودار قیمت یک ارز دیجیتال نگاه می‌کنید و مشاهده می‌کنید که قیمت آن در حال کاهش است، این سوال برایتان مطرح می‌شود که این سیر نزولی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

 در چنین شرایطی، در واقع به دنبال این هستید که به پایین‌ترین قیمت برسید. رسیدن به پایین‌ترین قیمت بدان معناست که درست در زمان کمینه بودن قیمت، وارد معامله شوید. دستیابی به پایین‌ترین قیمت با ریسک بسیار زیادی همراه است.

 

برای خرید کوین‌هایی که درحال افزایش قیمت هستند، کوین‌های فعلی خود را نفروشید

اشتباه

 

همه این کار را انجام داده‌اند. نیازی نیست که به خاطر انجام این کار شرمنده باشید، بالاخره ما همگی انسان هستیم و جایزالخطا. همگی ما این تجربه را داریم که سکه‌هایمان را به پایین‌ترین قیمت فروخته‌ایم و سپس روند معکوس شده و قیمت‌ آن سکه افزایش پیدا کرده است.

 به نظر می‌رسد هر زمانی که دچار فومو (ترس از دست دادن سرمایه)  شده‌ام و برای خرید یک کوین دیگر، کوین‌های فعلی خود را فروخته‌ام، قیمت کوین‌های فروخته‌ شده‌ام افزایش پیدا کرده است. فومو به معنای ترس از جاماندن است و باعث می‌شود تا در اقدامات تجاری خود تصمیم‌گیری‌های بدی داشته باشیم.

 

3 خیره شدن به نمودارها اشتباه است

 نموار

چه باور کنید و چه نکنید، این امکان وجود ندارد که با خیره شدن به نمودارها آن‌ها را مجبور کنید که به سمت پایین یا بالا حرکت کنند.

 به من اعتماد کنید. من تلاش‌های زیادی در این زمینه انجام داده‌ام. در روزهای اولی که کار خرید و فروش بیت کوین را آغاز کرده بودم، ساعت‌های زیادی را به خیره شدن به نمودارها اختصاص می‌دادم. اگر بخواهم صادقانه بگویم، بیشتر آن ساعت‌ها را هدر داده‌ام. درست است که زمان زیادی را در راه مطالعه و آزمایش دانسته‌هایم صرف کرده‌ام، ولی ساعات زیادی را نیز بدون هدف به صفحه کامپیوتر خیره مانده‌ام.

 این تجربه ایست که  که اغلب اشتباهات زمانی سر می‌زنند که به یکی از سه مورد بالا گرفتار شویم. در روز‌هایی که سود چشمگیری نصیبم نمی‌شد، مانند یک پرنده شکاری به صفحه کامیپوتر نگاه می‌کردم. همین موضوع باعث می‌شد تا احساساتی رفتار کنم و بیش از حد معمول به خریدوفروش بپردازم. این موارد  نکاتی هستند که اکنون می‌دانم باید از آن‌ها اجتناب کنم.


نظر شما
نام
ایمیل
نظر کاربر