بازپرداخت تلگرام به سرمایه گذاران ارز دیجیتال گرام
تلگرام | پاول دوروف

بازپرداخت تلگرام به سرمایه گذاران ارز دیجیتال گرام

تلگرام اجازه نخواهد داد که سرمایه گذاران آمریکایی TON ، 110درصد بازپرداخت را در سال 2021 دریافت کنند 


بنا بر گزارش ها ، سرمایه گذاران آمریکایی TON فقط واجد شرایط بازپرداخت فوری 72٪ به جای گزینه بازپرداخت 110٪ در آوریل 2021 خواهند بود.
به زودی پس از اتمام مهلت 30 آوریل برای راه اندازی شبکه باز تلگرام (TON) ، تلگرام نامه دیگری را برای سرمایه گذاران خود ارسال کرد. در نامه جدید ، تلگرام گفته است كه سرمایه گذاران آمریكایی TONتوانایی ماندن در پروژه را برای 12 ماه دیگر ندارند.
آژانس خبری ار بی سی روسیه  (RBC)در تاریخ 4 ماه مه گزارش داد كه سرمايه گذاران آمریكایی TON  فقط در عوض گزینه بازپرداخت 110٪ در آوریل 2021 ، فقط 72٪ بازپرداخت میگیرند


تلگرام به دلیل عدم اطمینان نظارتی در ایالات متحده مجبور شد گزینه 110٪ را پس بگیرد


این خبر پس از آن است كه تلگرام در 30 آوریل پیشنهاد بازپرداخت سرمایه گذاران خود را داده است و همانطور كه گزارش شد ، این شركت دو گزینه را پیشنهاد كرد - بازپرداخت فوری 72٪ یا 110٪ . این شرکت گزینه دوم را به عنوان "نشان قدردانی" از اعتماد به TON ارائه داد و  وعده داد كه به زودی توافق وام را به سرمایه گذاران علاقه مند ارائه می دهد.
براساس نامه سرمایه گذار که توسط RBC مشاهده شده است ، تلگرام به دلیل موضع نامشخص مقامات نظارتی در ایالات متحده مجبور شد گزینه دوم را برای سرمایه گذاران آمریکایی خود پس بگیرد.


دادگاه در 24 مارس علیه تلگرام حكم داد


تلگرام در تلاش است تا مسائل مربوط به مقررات را با كمسیون اوراق بهادار و بورس اوراق بهادار آمریكا (SEC) برای راه اندازی شبکه TON و نشانه های گرامی آن (GRM) از اكتبر سال 2019 مرتب سازد.
با شروع این پروژه در سال 2017 ، تلگرام در حال آماده سازی برای راه اندازی شبکه TON در اواخر سال 2019 بود. با این حال ، SEC  اوراق بهادار (ICO) 1.7 میلیارد دلاری اولیه را غیرقانونی دانست .
در ماه مارس ، به دنبال یک مشاجره طولانی مدت حقوقی ، دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای منطقه جنوبی نیویورک به طور آزمایشی تصدیق کرد که SEC شانس خوبی برای اثبات اینکه GRAM های Telegram از اوراق بهادار ثبت نشده است. در نتیجه ، حداقل تا زمان محاکمه ، تلگرام تحویل نشانه های گرم را به سرمایه گذاران ممنوع اعلام کرد. مدیرعامل Telegram ، پاول دوروف پس از آن ، در تاریخ 30 آوریل ، طرح بازپرداخت ارائه داد ، ظاهراً حكم دادگاه را نیز پذیرفت.
به محض اینکه بعد از اینکه تلگرام طرح بازپرداخت سرمایه گذار را فاش کرد ، برخی از چهره های اصلی جامعه رمزنگاری شده از پروژه TON انتقاد کردند. مایک نووگراتز ، مدیرعامل بانک ارزکریپتو ، گلکسی دیجیتال و یک سرمایه گذار بیتکوین ( گاو بزرگ بیت کوین (BTC)) ، اظهار داشت که دیگر نیازی به TON یا Gram در 30 آوریل نیست. براساس گزارش ها ، شبکه TON هنوز می تواند بصورت مستقل راه اندازی شود.
  

منبع: cointelegraph


کوین کارت
نویسنده : کوین کارت
ترجمه و گرد اوری شده توسط کوین کارت
نظر شما
نام
ایمیل
نظر کاربر