قوانین سخت تر پیش روی دستگاه های خودپرداز بیتکوین جهت جلوگیری از پولشویی
بیتکوین | کانادا

قوانین سخت تر پیش روی دستگاه های خودپرداز بیتکوین جهت جلوگیری از پولشویی

 

دستگاههای خودپرداز بیت کوین نسبت به پولشویی با مقررات سخت تری روبرو هستند

خودپرداز بیتکوین

چشم انداز نظارتی جهانی برای اپراتورهای ATM محکم تر می شود

کارشناسان پیش بینی می کنند که دستگاههای خودپرداز بیت کوین (BATM) در سراسر جهان با مقررات سختگیرانه تری روبرو خواهند شد ، کشورهایی از جمله کانادا و آلمان در حال حاضر برای تشدید الزامات مبارزه با پولشویی در تلاش هستند.

گزارشی در تاریخ 2 ژوئن از CipherTrace تخمین می زند که 74٪ معاملات انجام شده از دستگاههای خودپرداز بیت کوین مستقر در ایالات متحده در سال 2019 ارسال شده است. در این گزارش همچنین آمده است که 88٪ از وجوه ارسال شده از دستگاههای خودپرداز رمزگذاری ایالات متحده به صرافی های مجازی به خارج از کشور منتقل شده است. این رقم طی سالهای اخیر رشد بسیاری داشته و سالانه از سال 2017 دو برابر شده است.

در مصاحبه ای با Law360 ، جان جفری پیش بینی کرد که BATM ها

تبدیل به یک نقطه تمرکز نظارتی خواهند شد ، با تأکید برنیاز به اجرای نظارتی یکنواخت تر و انطباق در مورد دستگاه های خودپرداز بیتکوین.

کانادا مقررات مربوط به دستگاههای خودپرداز بیت کوین را سخت تر می کند 

گزارش CipherTrace دو روز پس از اعمال مقررات جدید در مورد بنگاههای كانادایی كه با ارزهای مجازی به عنوان تجارت خدمات پول (MSBs) كار می كنند ، منتشر شد.

فرانسیس پولیوت از بنیاد بیت کوین کانادا و تبادل رمزنگاری محلی بول بیت کوین توئیت کرد که قانون جدید عمدتا بر شرکتهایی که رمز ارز ها را به صورت نقدی مبادله می کنند تأثیر می گذارد ، با استناد به اپراتورهای ATM بیتکوین که بیشترین تأثیر را دارد. اکنون اپراتورهای دستگاه خودپرداز بیتکوین موظف هستند کلیه معاملات به ارزش 10000 دلار کانادا یا بیشتر را گزارش دهند.

درآمد اصلاح شده جرم و جنایت (پولشویی) و قانون تأمین مالی تروریسم طی ژوئن سال 2019 و در پی فراخوان های شهردار ونکوور مبنی بر ایجاد ممنوعیت در کل دستگاه های خودپرداز بیتکوین در مورد نگرانی های پولشویی تصویب شد.

طبق گفته های CoinATMradar ، در حال حاضر 778 دستگاه خودپرداز رمزنگاری در کانادا فعالیت می کنند - که تقریبا 10٪ از 7958 پایانه در سراسر جهان است.

تنظیم کننده های جهانی کیوسک های رمزنگاری را هدف قرار می دهند

در ژوئیه سال 2019 ، پلیس اسپانیا پس از شناسایی یک باند محلی که تقریباً 10 میلیون دلار برای قاچاقچیان مواد مخدر کلمبیا با استفاده از BATM ها پول شویی شده بود ، به دستگاههای خودپرداز رمزپایه به عنوان نقطه کور در مقررات مبارزه با پولشویی (AML) اشاره کرد.

در ماه نوامبر سال گذشته ، سرویس درآمد داخلی ایالات متحده (IRS) تحقیق در مورد استفاده های غیرقانونی از ارزهای رمزپرداخت را آغاز کرد و مسائل مالیاتی احتمالی ناشی از استفاده از دستگاههای خودپرداز و کیوسک های بیت کوین را برجسته کرد.

سازمان بازار مالی آلمان (BaFin) علیه اسکناس های غیرمجاز بیت کوین در مارس امسال اقدام کرد. این سرکوب به دنبال مقررات جدید مبارزه با پولشویی با هدف رخنه  در مقررات پیشین رمزنگاری موجود آلمان بود.

 

 

 


نظر شما
نام
ایمیل
نظر کاربر