کره جنوبی در حال تهیه پلتفرم تایید هویت  وسایل نقلیه بدون راننده  بر پایه بلاکچین
بلاکچین | تشخیص

کره جنوبی در حال تهیه پلتفرم تایید هویت وسایل نقلیه بدون راننده بر پایه بلاکچین

شهر هوشمند کره جنوبی Sejong در حال ایجاد یک بستر تأیید هویت مبتنی بر blockchain برای وسایل نقلیه بدون راننده

 

کره جنوبی در حال تهیه پلتفرم تایید هویت  وسایل نقلیه بدون راننده  بر پایه بلاکچین

شهر هوشمند کره جنوبی سجونگ  (Sejong) در حال ایجاد یک بستر تأیید هویت مبتنی بر blockchain برای وسایل نقلیه بدون راننده است.

خودرو هوشمند
 

دولت کره جنوبی که برنامه ریزی شهر هوشمند سجونگ Sejong را انجام داده که برای ساخت کشور هوشمند که مراحل ازمایشی را طی میکند جمعه اعلام کرد که اقدام به ایجاد یک بستر مبتنی بر blockchain برای ذخیره و تأیید هویت دیجیتالی خودروهای خودران خواهد کرد.

یک خبرنامه آسیایی ، Aju Business Daily ، گزارش داد که وزارت علوم و فناوری اطلاعات و ارتباطات کره جنوبی به همراه مدیر فناوری اینترنت این کشور ، آژانس امنیت کره ، پیشگام توسعه سکوی مدیریت هویت و تأیید صحت خواهد بود.

به گفته یکی از مقامات رسمی شهر Sejong ، بستر فناوری مبتنی بر blockchain "اعتبار اطلاعات را با تقویت امنیت اطلاعات به اشتراک گذاشته شده توسط اتومبیل ها و برج کنترل آنها به شدت افزایش می دهد."

آماده سازی در برابر کلونینگ غیرقانونی خودروهای خودران

اگرچه وسایل نقلیه بدون راننده هنوز از جریان اصلی فاصله دارند ، اما Sejong در حال حاضر آماده سازی برای مبارزه با جرایم مربوط به این پیشرفت ها را آغاز کرده است.

فن آوری گروه LG CNS و یک سازنده مستقل شاتل کره ای ، در همکاری با مسئولین شهر Sejong برای تهیه شناسه رمزگذاری شده مبتنی بر blockchain موسوم به شناسه غیر متمرکز یا DID همکاری خواهند کرد. که می تواند به جلوگیری از جمع شدن غیرقانونی هویت ها یا هک شدن وسایل نقلیه خودران کمک کند.این گزارش توضیح می دهد که سیستم تأیید هویت چندین لایه رمزگذاری را به داده های به اشتراک گذاشته شده بین اتومبیل و امکانات جاده ای با استفاده از "وسیله نقلیه به همه چیز" یا V2X ، ارتباط برقرار می کند.

کره جنوبی در حال پیشروی نوآوری blockchain است

دولت کره جنوبی علاقه زیادی به فناوری blockchain و اجرای آن در صنایع مهم نشان داده است. در ماه آوریل ، دولت گفت که blockchain یک "فرصت طلایی" است و از شرکتهای بخش خصوصی خواست تا از پتانسیل های خود برای نوآوری فناوری استفاده کنند.

اگرچه دولت قبلاً در مورد ارزهای رمزپردازی نامطمئن بود ، اما تلاشهای همیشگی را برای قانونی کردن رمزارزها نشان داده و مقررات مطلوبی را ارائه داده است Cointelegraph همچنین گزارش داد که بانک کره یک برنامه آزمایشی را برای ارزیابی تدارکات صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC آغاز کرده است.