رد درخواست کمیسیون بورس امریکا برای دسترسی به اطلاعات مالی بنیانگذاران ریپل
ریپل | XRP

رد درخواست کمیسیون بورس امریکا برای دسترسی به اطلاعات مالی بنیانگذاران ریپل

 

درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) را برای دسترسی به اطلاعات مالی شخصی مدیرعامل فعلی و قبلی شرکت ریپل توسط دادگاه مردود اعلام شد. 

به گزارش یوتودی، سارا نتبورن (Sarah Netburn)، دستیار قاضی پرونده شکایت SEC از شرکت ریپل لبز (Ripple Labs)، معتقد است که تقاضای این نهاد نظارتی برای افشای سوابق مالی شخصی مدیران این شرکت ارتباطی با پرونده فعلی XRP ندارد.


کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا پیشتر درخواست داده بود که به سوابق بانکی شخصی برد گارلینگهاوس (Brad Garlinghouse)، مدیرعامل ریپل و کریس لارسن (Christopher Larsen)، رئیس اجرایی ریپل، دسترسی داشته باشد.

 

Brad Garlinghouse

Brad Garlinghouse     

 

Christopher Larsen

 

Christopher Larsen


یک پژوهشگر بلاک چین و یکی از اعضای جامعه ریپل، حکم دادگاه را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته و در آن به این مسئله اشاره شده است.

 


مواردی که SEC برای احضار اشخاص ثالث مطرح کرده بسیار گسترده است . انجام این درخواست‌ها می‌تواند به افشای حجم بالایی از اطلاعات مالی خصوصی منجر ‌شود؛ در حالی که این اطلاعات هیچ ارتباطی با این موضوع ندارد که آیا افراد متهم اقدام به عرضه یا فروش XRP در بازار عمومی کرده‌اند، یا آن را به سرمایه‌گذاران احتمالی فروخته‌اند.
در ارتباط با اسنادی که SEC برای اعتبارسنجی سوابق ارائه شده از سوی متهمان درخواست کرده بود، دادگاه هیچ شواهدی مبنی بر ضرورت پذیرش چنین درخواستی پیدا نکرده است.کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا این شکایت را علیه شرکت ریپل لبز (Ripple Labs) و دو مدیر ارشد آن مطرح و آن‌ها را متهم کرده است که از سال‌‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ که این شرکت با نام اوپن کوین (OpenCoin) تأسیس شد، اقدام به فروش اوراق بهادار XRP ثبت‌نشده به سرمایه‌گذاران نهادی کرده‌اند.

شرکت ریپل و مدیران آن، از آن زمان تاکنون بیش از ۱ میلیارد دلار از فروش XRP سود کرده‌اند.

پیشتر نیز گزارش شده بود که دادگاه، درخواست ریپل مبنی بر الزام SEC به ارائه اسناد مرتبط با بیت کوین و اتریوم را پذیرفته است. بر اساس این درخواست، SEC باید اسنادی را که براساس آنها بیت کوین و اتریوم را به‌عنوان دارایی‌های غیراوراق بهادار شناسایی کرده است، به ریپل ارائه دهد.


 


کوین کارت
نویسنده : کوین کارت
ترجمه و گرد اوری شده توسط کوین کارت
نظر شما
نام
ایمیل
نظر کاربر