دلایل ارزشمند بودن بیتکوین
بیتکوین | ارزش بیتکوین

دلایل ارزشمند بودن بیتکوین

دلیل ارزشمند بودن بیتکوین

یک ارز باید دارای ویژگی هایی همچون کمیابی ،تقسیم پذیری،سهولت استفاده،و قابلیت انتقال باشد که بیتکوین این ویژگی ها رو دارد بیت کوین یک شیوه ای کارآمد برای انتقال پول در اینترنت است و تحت کنترل یک شبکه غیر متمرکز با یک سری قوانین شفاف قرار دارد بنابراین می تواند جایگزینی برای پول بدون پشتوانه تحت کنترل بانک های مرکزی باشد. بحث های بسیاری در مورد نحوه قیمت گذاری بیت کوین وجود بیتکوین یک ارز زمانی قابل استفاده است که ارزش داشته باشد یا به بیان دیگر بتوان با اطمینان بر روی آن حساب کرد که با گذشت زمان ارزش خود را حفظ می کند و سقوط نمی کند. در بسیاری جوامع در طول تاریخ، از کالاها و فلزات گرانبها برای پرداخت استفاده می شد چون تصور می شد ارزش ثابتی دارند. افراد مجبور بودند مقادیر بالایی از انواع کالاها را با خود جابجا کنند بنابراین راهکار، ضرب سکه بود که سکه ها دارای اطمینان بودند .

 

دلایل ارزشمند بودن بیتکوین

در دنیای امروزی، ارزهای ضرب شده شکل پول کاغذی را به خود گرفتند که همان ارزش واقعی سکه ها و فلزات گرانبها را ندارند. حتی امروز بیشتر مردم از ارز الکترونیکی و شیوه های پرداخت الکترونیکی استفاده می کنند. برخی از انواع ارز هایی که به آنها تکیه می شود، در واقع نماینده هر سکه یا اسکناسی هستند که نشانگر مقدار مشخصی از یک کالاست.چون کشورها استاندارد طلا را کنار گذاشته اند، بسیاری از ارزهایی که امروز مورد استفاده قرار دارند به عنوان ارز بدون پشتوانه محسوب می شوند.ارز بدون پشتوانه توسط دولت منتشر می‌شود و تحت حمایت هیچ کالایی قرار ندارد. امروزه اکثر ارز های جهان بدون پشتوانه هستند. بسیاری دولت ها و جوامع دریافته‌اند که ارز بدون پشتوانه با دوام ترین ارز است و احتمال سقوط و از دست رفتن ارزش آن طی زمان بسیار کم است. علاوه بر حفظ ارزش، یک ارز موفق باید ویژگی های مربوط به کمیابی، تقسیم پذیری،سهولت استفاده و قابلیت انتقال هم داشته باشد.

1-کمیابی وقتی بیت کوین درسال 2009 به وجود آمد،سازندگان آن تخمین می زدند که 21 میلیون از این رمزارز ایجاد شود. عرضه فعلی بیت‌کوین حدود 18 میلیون است و نرخ انتشار آن هر چهار سال یکبار تقریباً نصف می شود که معروف به هاوینگ یا هالوینگ میباشد..بنابراین عرضه این ارز مجازی در 2022 احتمالاً 19 میلیون خواهد بود

2-تقسیم پذیری بیست ویک میلیون بیت کوین بسیار کمتر از گردش اکثر ارز های بی پشتوانه در جهان است. خوشبختانه بیتکوین قابل تقسیم به هشت واحد بیتکوین است که ساتوشی نامیده میشود

3-سهولت استفاده یکی از بزرگترین امتیازات بیت کوین استفاده از فناوری بلاک چین است.بلاک چین یک سیستم گسترده و غیرمتمرکز است یعنی هیچکدام از شرکت کنندگان در بازار بیت کوین نیازی به اعتماد به دیگری ندارند تا سیستم درست کار کند. انعطاف‌پذیری فناوری بلاک چین بدان معناست که به راحتی می توان از آن در خارج از فضای ارز مجازی هم استفاده کرد.

4-قابلیت انتقال بیتکوین دارای قابلیت انتقال میباشد که دارنده این ارز باید کیف پول الکترونیکی داشته باشد چون نگهداری این ارز بصورت فیزیکی امکانپذیر نمیباشد و به صورت کدهایی در کیف پول ذخیره میشوند و دارنده ان در هر زمان با حفظ نکات ایمنی میتواند انرا انتقال دهد. و در نهایت بیتکوین با این ویژگی ها یک ارز دیجیتال قابل اعتماد بوده که میتوان با ان معاملات را با اطمینان انجام داد.


نظر شما
نام
ایمیل
نظر کاربر