موارد بالقوه بلاکچین برای شبکه 5G
بلاکچین | چین

موارد بالقوه بلاکچین برای شبکه 5G

جیانگ وی ، رئیس آزمایشگاه مشترک بلاکچین و ارتباطات اقتصاد دیجیتال چین ، در مصاحبه ای که در پورتال خبری چین ، سبنتCebnet منتشر شد ، توضیح داد که فناوری blockchain موارد قابل توجهی دارد که می تواند باعث بهبود شبکه تلفن همراه 5G شود

 

(China Telecom)  چاینا تلکام Blockchain بلاکچین  دارای موارد قابل توجهی برای شبکه G5 است

در مصاحبه اخیر رئیس شرکت مخابرات چین گفت که blockchain دارای موارد استفاده بالقوه برای ارتقاء خدمات شبکه5G است.

بلاکچین

جیانگ وی ، رئیس آزمایشگاه مشترک بلاکچین و ارتباطات اقتصاد دیجیتال چین ، در مصاحبه ای که در پورتال خبری چین ، سبنت Cebnet  منتشر شد ، توضیح داد که فناوری blockchain  موارد قابل توجهی دارد که می تواند باعث بهبود شبکه تلفن همراه 5Gشود.

طبق تخمین های China Telecom در سال 2019 ، انتظار می رود سرویس های 5G چین تا پایان سال 2020 تقریبا 170 میلیون مشترک داشته باشند. وی گفت که China Telecom انتظار دارد که blockchain از نقش کلیدی در مدیریت قابل اعتماد ، تعامل ایمن و همکاری کارآمد شرکت کنندگان در شبکه و دستگاه ها برخوردار باشد.

ساخت 5G یکپارچه تر و راحت تر

وی اظهار داشت كه Blockchain سرمایه اجتماعی را در چشم انداز 5Gمعرفی می كند. او معتقد است كه این امربه زیرساخت 5G كمك می كند. وی همچنین اعتقاد داشت كه blockchain به تحقق اشتراک گذاری منابع 5G كمك می كند.

China Telecom همچنین در حال آزمایش با blockchain برای بهبود خدمات رومینگ بین المللی است. او بلاکچین را راهی برای از بین بردن وابستگی به واسط ها می داند اگر گفته او درست باشد ، این می تواند خدمات مرتبط را یکپارچه و راحت تر کند.

موانع موجود در پیاده سازی اجرای blockchain / 5G وجود دارد

وی گفت: "قبل از اینکه بتوانیم یکپارچه سازی کارآمد در blockchain و 5Gرا ببینیم ، چندین مسئله وجود دارد که باید با فناوری blockchain بررسی شوند." "از این میان ، قانونی بودن و جنبه های امنیتی قراردادهای هوشمند یک نگرانی اساسی است." وی ادامه داد:

علاوه بر این ، از منظر طراحی ، قراردادهای هوشمند نمی توانند تعمیر یا به روز شوند. بنابراین ، قراردادهای هوشمند 5Gنیاز به تدوین راه حلهای استاندارد برای رفع اشکال و بروزرسانی ها دارند. "

از سوی دیگر ، مقیاس پذیری و قابلیت همکاری دو مانعی است که مانع ادغام این دو فناوری می شود. وی با همکاری و آزمایش مناسب توسط مؤسسات جهانی می گوید ما هنوز می توانیم دو فناوری را ادغام کنیم  که منجر به ایجاد خدمات ارتباطی بهتر در سراسر جهان می شود.

در آگوست سال 2019 ، Cointelegraph گزارش داد که China Telecom یک مقاله سفید را منتشر کرده است که در مورد ایده آنها درباره تلفنهای blockchain 5G توضیح می دهد.