وحشت و فروش بیتکوین
بیتکوین | دلشوره

وحشت و فروش بیتکوین

 

تریدر ها و دارندگان جدید با وحشت و ترس از دست دادن سرمایه در حال فروش بیت کوین خود هستند در حالی که دارندگان بلند مدت BTC قبلاً همه چیز را تجربه کرده اند .

 

در حالی که تازه واردین به بازارهای بیت کوین (BTC) فروش خود را با ضرر از سر وحشت از ریزش اخیر اغا کرده اند ، اما اسلاید اخیر بازار برای تریدرهای قدیمی تر و با تجربه آزار دهنده و اضطراب اور بوده.

فروش سنگین در پاسخ به اظهارات ایلان ماسک مبنی بر اینکه تسلا به زودی ممکن است سهام BTC خود را بفروشد ، قیمت بیت کوین را در پایین ترین سطح در 20 هفته گذشته هدایت کرد ، به دلیل اینکه بازارها در حدود 42000 دلار در روز دوشنبه پشتیبانی کردند.

طبق گفته Glassnode ، ارائه دهنده تجزیه و تحلیل های زنجیره ای ، این سقوط عمدتا شاهد آن بود که معامله گران جدیدتر از موقعیت های خود با ضرر خارج می شوند ، در حالی که هواداران طولانی مدت در جای خود  ایستاده اند.

Glassnoded خاطرنشان كرد:

نسبت سود مصرفی تعدیل شده بیت کوین (aSOPR) ، معیاری كه نشان می دهد BTC در آخرین معامله روی زنجیره سود یا زیان داشته است ، در میان این افت به زیر 1.0 رسید. aSOPR کمتر از 1.0 نشان می دهد که زیان کل روی یک زنجیره تحقق یافته است و بیشتر در دارندگان کوتاه مدت (سکه های کمتر از 155 روز) - معامله گرانی که در بازار گاو نر 2021 خرید کرده اند ، بیشتر است.

تعداد کل آدرس هایی که تراز BTC غیر صفر دارند نیز 2.8٪ از بالاترین رقم اخیر خود یعنی 38.7 میلیون نفر عقب نشینی کرده است زیرا بیش از 1 میلیون معامله گر موقعیت های خود را منحل کرده اند.

Glassnode اظهار داشت:

 

در مجموع 1.1 میلیون آدرس تمام سكه هایی را كه در این تصحیح نگه داشته اند خرج كرده اند و این شواهدی وجود دارد كه فروش با وحشت در حال حاضر در جریان است.

 

Glassnode با تأکید بر شباهت بین الگوهای اخیر در توزیع عرضه و آنهایی که در اوج کلان فصل گاو نر 2017 مشاهده شد ، نوسانات موجود در عرضه شده توسط دارندگان کوتاه مدت را تأیید کرد. وقتی دارندگان جدید بخش نسبتاً زیادی از کل عرضه را در اختیار داشته باشند ، بازارها معمولاً اوج ماکرو پیدا می کنند.

 

نمودار

 

کل عرضه بیت کوین که توسط دارندگان کوتاه مدت نگهداری می شود: Glassnode

 

سکه هایی که توسط دارندگان کوتاه مدت نگهداری می شود اخیراً به بالاترین میزان 28٪ از عرضه در گردش یا حدود 5.3 میلیون BTC رسیده است.

 

Glassnode تخمین می زند بیت کوین از زمان ثبت بالاترین قیمت خود در 63،600 دلار در 13 آوریل ، بیش از 28 درصد کاهش داشته است. این اصلاح عمیق ترین اصلاح بازار فعلی گاو است.

 


کوین کارت
نویسنده : کوین کارت
ترجمه و گرد اوری شده توسط کوین کارت
نظر شما
نام
ایمیل
نظر کاربر