نظر مایک نووگراتز در مورد ارز دیجیتال تلگرام
ارزدیجیتال تلگرام | تلگرام

نظر مایک نووگراتز در مورد ارز دیجیتال تلگرام

مایک نووگراتز در مورد ارز دیجیتال تلگرام گفت : ما دیگر ارز دیجیتال جدیدی نیاز نداریم

مایک نووگراتز

با تاخیر بوجود امده در ارز دیجیتال تلگرام یا همان(TON)  Mike Novogratz گفت که جامعه رمزنگاری به هیچ وجه به TON یا Grams احتیاج ندارد.
از آنجایی که تلگرام بعد از اتمام مهلت 30 آوریل ، مجدداً راه اندازی شبکه ارز خود را یعنی  گرام یا  (TON) خود را به تأخیر انداخت ، برخی از نقش افرینان  اصلی صنعت رمزنگاری نمی خواهند که تلگرام وارد این مقوله شود
مایکل نووگراتز  مدیرعامل بانک ارزهای دیجیتال  گلکسی و یکی از بزرگترین سرمایه گذاران موفق بیتکوین یا به اصطلاح ( گاو نر (Bitcoin (BTC) ) در توئیتی به مورخه  30 آوریل موضع تردید آمیز خود را  نسبت به پروژه blockchain و crypto تلگرام ابراز کرد


Novogratz می خواهد 400 میلیون کاربر Telegram را به مصرف کنندگان بیت کوین تبدیل کند


طبق گفته نووگراتز، دیگر نیازی به راه اندازی شبکه بلاکچین دیگر یا رمزنگاری دیگر نیست. Novogratz ، که اطمینان دارد که بیت کوین تا پایان سال 2020 به 20،000 دلار خواهد رسید استدلال کرد تلگرام به جای ایجاد شبکه TON و توکن بومی آن یعنی گرام (GRM) ایجاد کند باید بیت کوین و ارزهای دیجیتال باثبات را در پیام‌رسان خود ادغام کند.
وی افزود: تلگرام باید امکان استفاده از بیت کوین و استیبل‌کوین‌ها را روی پلتفرم خود فعال کند. ما به blockchain دیگری احتیاج نداریم. ما به رمزنگاری دیگری احتیاج نداریم. آنها جامعه بسیار خوبی از کاربران پیام رسانی را دارند که اکنون آنها را باید به مصرف کننده تبدیل کنید. "
Novogratz ، یک سرمایه گذار  بزرگ بیت کوین یا در اصطلاح ارزهای دیجیتال (گاو نر بزرگ) ، در تعدادی از پروژه های رمزنگاری از جمله  کازموس  (ATOM)سرمایه گذاری کرده است. با این حال ایشان با توجه به علاقه خود در زمینه ارزهای دیجیتال نتوانست در برنامه ارزهای تلگرام سرمایگذاری کند.
تلگرام که اغلب به عنوان یکی از پیام رسان های مورد علاقه در جامعه رمزنگاری از آن یاد می شود ، ظاهراً می تواند میزان زیادی از استقبال کاربران  را در  ارزهای رمزنگاری شده را به همراه داشته باشد. در تاریخ 24 آوریل ، برنامه پیام رسانی رمزگذاری شده به 400 میلیون کاربر ماهانه رسید. این یک افزایش چشمگیر از 300 میلیون کاربر ماهانه برنامه در سال 2019 است. طبق اعلام این شرکت ، حداقل 1.5 میلیون کاربر جدید در روز در تلگرام ثبت نام می کنند.

تلگرام از سال 2017 در حال توسعه پروژه رمزنگاری خود است


با این حال ، به جای معرفی رمزهای محبوب مانند بیت کوین ، تلگرام تصمیم گرفت تا روی cryptocurrency و blockchain خود کار کند. شبکه TON و TON Telegram از سال 2017 درحال توسعه است. ابتکار عمل رمزگذاری تلگرام متعاقباً در حدود 1.7 میلیارد دلار در دو پیشنهاداولیه سکه (ICO) خصوصی در سال 2018 جمع آوری شد.
پاول دورف (Pavel Durov)، بنیانگذار و مدیرعامل Telegram ، با وجود اختلافات حقوقی خود پیشنهاد داد که بین یک بازپرداخت ۷۲ درصدی فوری یا یک بازپرداخت ۱۱۰ درصدی برای یک سال بعد، یکی را انتخاب کنند. همانطور که توسط سایت  Cointelegraph گزارش شده ، معتبرین TON بدون توجه به مسائل نظارتی هنوز قادر به راه اندازی شبکه به طور مستقل از تلگرام هستند.

مترجم:احمد رضا معانی

منبع:cointelegraph.com


نظر شما
نام
ایمیل
نظر کاربر