معیارهای کلیدی تقاضای بیت کوین را به سرعت افزایش می دهد
بیتکوین | نهنگ

معیارهای کلیدی تقاضای بیت کوین را به سرعت افزایش می دهد

از اوایل سال 2020 ، تقاضای نهادی بیت کوین (BTC) به طور پیوسته در حال افزایش است. در سه ماهه دوم سال جاری ، داده ها نشان می دهد که تقاضا برای BTC به طور چشمگیری افزایش یافته است

معیارهای کلیدی تقاضای بیت کوین را به سرعت افزایش می دهد


میزان ورود 1.4 میلیارد و 400 میلیون دلاری Grayscale (گریسکال) در نیمه اول سال 2020 همراه با دو عامل مهم دیگر نشان می دهد که تقاضای نهادی به سرعت در حال افزایش است.


بیتکوین


از اوایل سال 2020 ، تقاضای نهادی بیت کوین (BTC) به طور پیوسته در حال افزایش است. در سه ماهه دوم سال جاری ، داده ها نشان می دهد که تقاضا برای BTC به طور چشمگیری افزایش یافته است. طبق گفته صندوق داراییهای رمزپایه Grayscale ، محصولات این شرکت سرمایه 1.4 میلیارد دلاری سرمایه را به ثبت رسانده اند. این شرکت سرمایه گذاری بیشتر برای Grayscale Bitcoin Trust شناخته شده است ، که به موسسات ایالات متحده اجازه می دهد تا از طریق یک بورس اوراق بهادار با بازرگانی عمومی ، در ارتباط بیت کوین قرار بگیرند.


اگر تقاضا برای بیت کوین در سه ماه اول سال 2020 به طور پیوسته صعود کرد ، از مارس تا ژوئن به سرعت افزایش یافت. یکی از توضیحات احتمالی افزایش ناگهانی جذب بیت کوین ، سقوط آن در اوایل ماه مارس است که قیمت بیت کوین به طور خلاصه در زیر BitMEX به زیر 3600 دلار رسیده است. بیش از یک میلیارد دلار قراردادهای آتی منحل شد ، اما در 72 ساعت بعد ، حجم معاملات در بازارهای خرده فروشی بویژه در سیستم عامل هایی مانند Coinbase بطور قابل ملاحظه ای افزایش یافت.


سرمایه گذاران نهادی مشابه با همتایان خرده فروشی خود ، احتمالاً بعد از اصلاح عمده ، مقدار زیادی BTC خریداری کردند. دارایی تحت مدیریت شرکت Grayscale Bitcoin Trust از 1777 مارس به 3 میلیارد دلار ، از 17 مارس تا 13 مه افزایش یافت.
به طور کلی ، سه نقطه داده کلیدی نشان می دهد که تقاضای نهادی بیت کوین به ویژه در 2020 افزایش یافته استGrayscale در نیمه اول سال 2020 1.4 میلیارد دلار جریان ورودی را ثبت می کنددر یک سه ماهه واحد ، محصولات Grayscale نزدیک به یک میلیارد دلار جریان ورودی را ثبت کردند. میزان ورود سه ماهه 905.8 میلیون دلاری ، کل ورود در نیمه اول سال 2020 را به 1.4 میلیارد دلار رساند. در گزارش نیم ساله Grayscale آمده است: "کل سرمایه گذاری در خانواده محصولات Grayscale در 2Q20 به 905.8 میلیون دلار رسید. برای این امر ، این تقریباً برابر 1.5 برابر سرمایه در کل سال 2019 و به دنبال یک ربع رکورد در 1Q20 است.

Grayscale Bitcoin Trust یک معیار دقیق برای اندازه گیری تقاضای نهادی برای بیت کوین در نظر گرفته می شود زیرا ایالات متحده و اروپا هنوز صندوق مبادله ای را دربیتکوین یا ارزهای رمزنگاری نشده تأیید نکرده اند. نبود صندوق های مبادله ای در ایالات متحده و اروپا گزینه های سرمایه گذاران معتبر و نهادی را کاهش می دهد. موسسات می توانند از میان Grayscale Bitcoin Trust ، خدمات حضانت و معاملات مستقیم OTC را انتخاب کنند. اما ، خدمات متولی استفاده گسترده ای نیست و معاملات مستقیم OTC می تواند باعث ایجاد آسیب پذیری های امنیتی شود.


در درجه اول به دلیل عدم وجود گزینه ها ، موسسات به طور معمول از اعتماد استفاده می کنند تا با وجود حق بیمه بالای بازار ، در معرض بیت کوین قرار بگیرند. گریسکال تأکید کرد که 84٪ از سرمایه گذاری ها در نیمه اول سال 2020 از طریق سرمایه گذاران نهادی صورت گرفته است. میزان ورود سه ماهه رکورددار به محصولات Grayscale و این واقعیت که اکثریت قریب به اتفاق از موسسات ناشی می شود ، نشان می دهد که تقاضای نهادی در سه ماهه دوم افزایش یافته است.


اما در هفته های اخیر ، میزان انباشت بیت کوین Grayscale کاهش یافته است. پرونده های شرکت سرمایه گذاری با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده نشان داد که این شرکت ظرف سه هفته یک بیت کوین خریداری نکرده است. سخنگوی Grayscale در گفتگو با Cointelegraph اظهار داشت كه این اعتماد در یك دوره آرام اداری قرار گرفته است كه توسط SEC نیز "دوره انتظار" نامیده می شود. توقف خریدها موقتی است و لزوماً به معنای این نیست که موسسات خرید BTC را متوقف کرده اند


بانکها در حال شروع به کار خدمات اعتباری هستند


از ژانویه سال 2020 ، بانک های بزرگ در سراسر آسیا ، اروپا و ایالات متحده شروع به آماده سازی خدمات نگه داری کریپتو کرده اند و این نشان می دهد که آنها میزان خاصی از تقاضا برای بیت کوین را از مشتریان مشاهده می کنند. در ژانویه ، سومین بانک بزرگ سوئیس ، جولیوس بائر ، با Seba برای راه اندازی خدمات دارایی های دیجیتال همکاری کرد.


دو ماه بعد ، بزرگترین بانک کره جنوبی ، كوكمین ، درخواست علامت تجاری را برای راه حل متولی كریپتو ارائه داد. سخنگوی بانک Kookmin در گفتگو با یک نشریه محلی به نام Digital Today ، گفت: این علامت تجاری مربوط به مشارکت آن با آزمایشگاه Atomrigs در سال 2019 است که به منظور ایجاد یک پلتفرم متولی به نام KBDAC آورده شده است. تحلیلگران محلی گفتند که این بانک احتمالاً در این مرحله از توسعه محصول فاصله دارد
این هفته ، طبق گفته های Standard Chartered ، در حال تهیه یك راه حل حضانت كریپتو است.


سرمایه گذاری و نوآوری استاندارد Chartered با نام SV Ventures در تلاش است تا از آغاز تصویب نهادی موسسات رمزنگاری شده کمک کند. ورود این شرکت به بازار Cryptocurrency نشان می دهد که شاهد تقاضای فزاینده ای برای بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شده به طور کلی در بازار جهانی بوده ایم


موسسات مالی از زیرساختهای رمزنگاری حمایت می کنندمؤسسات مهم مالی در چند سال گذشته موضع بدبینانه نسبت به ارزهای رمزپایه را به تصویر کشیده اند. مدیران اجرایی ویزا ، مستر کارت و سایر ارائه دهندگان خدمات مالی قبلاً از دارایی های بیت کوین و کریپتو انتقاد کرده اند.
در اکتبر سال 2017 ، همانطور که Cointelegraph گزارش داد ، مدیر عامل شرکت Mastercard ، Ajay Banga گفت: ارزهای رمزپردازی که تحت نظارت دولت نیستند "ناخواسته" هستند. با این وجود ، در تاریخ 20 ژوئیه ، مسترکارد از آغاز برنامه شریک کارت رمزنگاری خبر داد. این امکان را به شرکتهای cryptocurrency می دهد که کارتهای پرداخت Mastercard را از طریق عضویت اصلی Mastercard توزیع کنند. این برنامه تغییر 180 درجه ای از موضع مدیرعامل Mastercard در قبال ارزهای رمزپرداخت غیر دولتی در سال 2017 نشان می دهد. راج ده‌امدوران ، معاون رئیس جمهور در بخش دارایی دیجیتال مستر کارت گفت:


بازار Cryptocurrency همچنان به بلوغ خود می رود و Mastercard آن را به جلو سوق می دهد و تجربیات ایمن و مطمئن را برای مصرف کنندگان و مشاغل موجود در اقتصاد دیجیتال امروز ایجاد می کند. کار ما با Wirex و اکوسیستم رمزنگاری گسترده تری باعث تسریع نوآوری و توانمند سازی مصرف کنندگان در انتخاب بیشتر در نحوه پرداخت آنها می شود


ویزا که در گذشته کارت های بدهکاری کریپتو را نیز لغو کرده بود ، با راه اندازی Bitcoin Lightning Network Zap را با همکاری مشترک برقرار کرد. ابتکارات مسترکارد و ویزا برای ایجاد زیرساخت در اطراف ارزهای رمزپایه به عنوان یک استراتژی بلند مدت بالقوه ، درک روزافزون ارزهای رمزنگاری شده را به عنوان ابزارهای قانونی پرداخت و ذخیره ارزش نشان داده اند.


استراتژیست لین لین آلدن تکرار احساسات مشابهی در پایان نامه سرمایه گذاری اخیراً منتشر شده در بیت کوین است. آلدن خاطرنشان کرد که نسبت به مسیر رشد بیت کوین خوش بینانه است. جدا از نیمه ، کمبود و تأثیر شبکه بیت کوین ، وی گفت حضور مشاغل بزرگ در صنعت رمزنگاری یک عامل مثبت برای رشد است:


برخی از مشاغل بزرگ در حال حاضر ، جدا از مشاغلی که از منشأ رمزنگاری مانند Coinbase رشد کرده اند ، در حال مسافرت هستند. به عنوان مثال برنامه نقدی Square (SQ) خرید بیت کوین را امکان پذیر می کند. Robinhood که امسال از هجوم میلیون ها کاربر جدید بهره مند شده است ، تجارت داخلی cryptocurrency را انجام داده و یک انتقال آسان را برای کاربران Robinhood ایجاد کرده است.


در دراز مدت ، افزایش مداوم ورود سرمایه گذاران نهادی به بیت کوین ، که با تقویت زیرساخت های رمزنگاری تقویت می شود ، تا حد زیادی می تواند به نفع بیت کوین باشد. معرفی وسایل نقلیه جایگزین سرمایه گذاری به Grayscale Bitcoin Trust ، مانند ETF یا یادداشت ارز مبادله ای ، می تواند تقاضای نهادی

بیت کوین را بیشتر کند.