وجود بیش از 13K آدرس بیت کوین با ارزش 1 میلیون دلار
بیتکوین | ارزش-بیتکوین

وجود بیش از 13K آدرس بیت کوین با ارزش 1 میلیون دلار

با قیمت های فعلی ، حدود 107 BTC طول می کشد تا یک آدرس به یک میلیونر تبدیل شود. از آنجا که این متریک به قیمت دلار بیت کوین گره خورده است ، گرایش زیادی به نوسان دارد.

 

وجود بیش از 13K آدرس بیت کوین با ارزش 1 میلیون دلار

 

براساس داده های Glassnode ، بیش از 13،000 آدرس بیت کوین (BTC) وجود دارد که حداقل 1 میلیون دلار ارزش دارند.

با قیمت های فعلی ، حدود 107 BTC طول می کشد تا یک آدرس به یک میلیونر تبدیل شود. از آنجا که این متریک به قیمت دلار بیت کوین گره خورده است ، گرایش زیادی به نوسان دارد. برای مقایسه ، تعداد آدرسهایی که حداقل 100 BTC را در خود جای داده است ، از نوسانات بسیار کمتری برخوردار است.

glassnode

Bitcoin addresses that hold ≥ 100 BTC v. addresses that hold ≥ $1M worth of BTC. Source: Glassnode.

 

ما می توانیم مشاهده کنیم که تعداد آدرس هایی با مانده بیش از یک میلیون دلار در طول اجرای گاو نر 2017 به رکورد بالایی رسیده اند ، در حالی که متریک دیگر تا حد زیادی از آن بی تأثیر مانده است. این یکی از معدود شاخص های موجود در دنیای بیت کوین با واریانس بسیار پایین در طی سال ها است

دلیل احتمالی دیگر این است که برخی از این آدرس ها توسط اشخاص بزرگی مانند صرافی ها و متولیان کنترل می شوند که دوست ندارند از توزیع از پیش تعیین شده بیت کوین خود دور شوند. همچنین لازم به ذکر است که بیش از 1 میلیون بیت کوین وجود دارد که احتمالاً توسط خالق بیت کوین ، ساتوشی ناکاموتو ، استخراج شده است. این سکه ها بیش از 10 سال جابجا نشده اند

چند میلیونر بیت کوین وجود دارد؟

بنابراین چند میلیونر بیت کوین در آنجا وجود دارد؟ واقعیت این است که ما نمی دانیم. برای اینکه ما بتوانیم به این سؤال پاسخ دهیم ، باید بدانیم که چه تعداد از اشخاص یا نهادها کنترل این 13،290 آدرس را کنترل می کنند. این تعداد از نظر تئوری می تواند در هر نقطه بین 1 تا 13،290 قرار داشته باشد.

اگرچه می توان از اکتشاف تجزیه و تحلیل داده ها در آدرس ها و معاملات بیت کوین استفاده کرد تا این تعداد را تا حدودی کاهش دهیم ، اما چنین مجموعه کاملی از داده ها در دسترس نیست.