دو ارز اصلی برای بررسی در این هفته BTC ، ETH
تحلیل | بیت کوین

دو ارز اصلی برای بررسی در این هفته BTC ، ETH

دو ارز اصلی برای بررسی در این هفته BTC ، ETH    

برخی ارزهای رمزنگاری اصلی خریداران را به سمت پایین جذب می کنند ، که خبر از سوددهی این ارز های دیجیتال دارد

بیتکوین

براساس داده های جدید از شرکت تجزیه و تحلیل blockchain Chainalysis ، فقط حدود 3.5 میلیون بیت کوین (BTC) برای تجارت در دسترس است. 11.4 میلیون باقیمانده نیز به عنوان سرمایه گذاری بلند مدت نگه داشته شده و 3.7 میلیون نیز گم شده اند و یا به هر علتی در دسترس نیستند.

این امر حاکی از آن است که اگر سرمایه گذاران نهادی وارد فضای رمزنگاری شده و برای دراز مدت سرمایه گذاری کنند ، احتمالاً عرضه کالای ارز معتبر در CoinMarketCap کاهش می یابد و احتمالاً قیمت BTC را افزایش می دهد.

بیت کوین

Crypto market data daily view. Source: Coin360

 

در مصاحبه اخیر با بازارهای Cointelegraph Markets ، ماكس كایزر ، مجری گزارش Keizer ، گفت كه پل تادور جونز احتمالاً ظرف 2 سال "بزرگترین HODL" بیت کوین خواهد شد.

در خبرهای دیگر ، ریو دالیو ، Bridgewater Associates ، بزرگترین صندوق محافظت در جهان ، گفت که سرمایه گذاران سهام عدالت ممکن است در حال از دست دادن "دهه گمشده" باشند زیرا جهانی سازی در حال حاضر به اوج خود رسیده است.

اگر این اتفاق بیفتد ، احتمالاً سرمایه گذاران نهادی در جستجوی بازده های بالاتر به تدریج وارد فضای رمزنگاری می شوند. همه این مبانی به قیمت های بالاتر در آینده اشاره می کنند اما چگونه تصویر کوتاه مدت مشاهده می شود؟ بگذارید نمودارها را تحلیل کنیم.

BTC/USD

 

بیت کوین (BTC) در تاریخ 15 ژوئن به زیر 9،078.96 دلار رفت اما خرس ها(bears)نمی توانند از این ضعف استفاده کنند زیرا گاوها(bulls) از 8،910.04 دلار حمایت می کنند. این نشان دهنده تقاضای زیاد در سطوح پایین تر است. با این حال ، بازگشت دوباره نتوانسته است بالاتر از میانگین متحرک نمایی 10 روزه (9،425 دلار) باشد ، و این نشان می دهد که فروش در سطوح بالاتر میباشد

اتریوم

BTC/USD daily chart. Source: Tradingview

میانگین متحرک 50 روزه ساده (9402 دلار) به تدریج در حال صاف شدن است و شاخص قدرت نسبی در نزدیکی خط میانه معامله می شود. این نشان می دهد تعادل بین عرضه و تقاضا ، که می تواند به یک اقدام محدود  برای چند روز دیگر منجر شود

اگر جفت BTC / USD از سطح فعلی پایین بیفتد و زیر ناحیه پشتیبانی $9,078.86–$8,910.04شکسته شود ، این نظر باطل می شود. اگر این اتفاق بیفتد ، یک حرکت کوتاه مدت به پایین امکان پذیر است

یک حمایت جزئی با قیمت 8،638.79 دلار وجود دارد و در صورت شکسته شدن ، این کاهش می تواند به 8،130.58 دلار گسترش یابد.

در مقابل ، اگر گاوها قیمت را بالاتر از منطقه مقاومت 10 روزه EMA$9,600 دلار فشار دهند ، تجمع به $10,058.82 دلار و سپس به $10,376.38دلار امکان پذیر است. این جفت ارز یک مثلث صعودی را تشکیل می دهد ، که پس از بسته شدن قیمت (زمان UTC) بالاتر از 10376.38 دلار تمام می شود. این الگوی هدف اصلی 11986.46 دلار دارد

عکس 4

BTC/USD 4-hour chart. Source: Tradingview

اولین نشانگر قدرت ، شکستن روند نزولی خواهد بود. اگر قیمت بالای $9,600دلار باشد ، گاوهایی که در حاشیه منتظر بوده اند احتمالاً می روند. بنابراین یک تجمع سریع به $10,000دلار امکان پذیر است.

خرس بعید است که اجازه دهد تا گاوها در سطح 10 هزار دلاری آن را آسان کنند. از این رو ، اصلاح یا ادغام جزئی در آن سطوح قابل انتظار است.

اگر جفت زیر خط روند مثلث حرکت کند ، این نظر باطل می شود. این می تواند حداقل سطح اخیر$8,910.04 دلار را دوباره آزمایش کند. اگر این پشتیبانی نیز شکسته شود ، گاوهایی که چند هفته گذشته در آنجا نگه داشته شده اند ، احتمالاً موقعیت های خود را منحل می کنند.

بی ثباتی احتمالاً تا چند روز آینده زیاد باقی خواهد ماند ، زیرا هر دو گاو و خرس سعی در برتری برتری خود دارند. از این رو ، تجارت با اندازه موقعیت کوچکتر می تواند به کاهش ریسک کمک کند.

ETH/USD

اتر (ETH) برای چند روز گذشته بین $253.556–$217.670دلار در حال جمع شدن است. SMA 50 روزه (220 دلار) در حال صاف شدن است و RSI نزدیک به نقطه میانه است ، که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. 

عکس5

ETH/USD daily chart. Source: Tradingview

اگر میزان رمزنگاری دوم در CoinMarketCap بالاتر از 10 روز EMA ($232)باشد ، این تعادل به نفع گاوها تغییر خواهد کرد. بالاتر از این مقاومت ، تجمع به 253.556 دلار محتمل است

اگر گاوها بتوانند قیمت را بالاتر از 253.556 دلار مقیاس دهند ، احتمالاً روند صعودی از سر گرفته خواهد شد. با این حال ، اگر قیمت از این مقاومت پایین بیاید ، احتمالاً محدوده محدوده فعالیت برای چند روز دیگر تمدید خواهد شد

برعکس ، اگر بزرگترین altcoin پایین تر از سطح فعلی ادامه یابد ، می تواند به 217.67 دلار کاهش یابد. گاوها احتمالاً از این سطح تهاجمی دفاع می کنند. گزاف گویی شدید از این سطح نشان می دهد که گاوها علاقه دارند در سطوح پایین تر جمع شوند. شکست کمتر از 217.67 دلار باعث می شود این مزیت به نفع خرس ها کج شود 

عکس6

ETH/USD 4-hour chart. Source: Tradingview

نمودار چهار ساعته نشان می دهد که جفت ETH / USD به سرعت از 217.67 دلار در دو برابر قبل دوباره صعود کرده است (به عنوان بیضوی در نمودار مشخص شده است). این نشان می دهد که گاوها روی غوطه ها جمع می شوند.

بنابراین ، اگر قیمت دوباره به 217.67 دلار فرو رود ، احتمالاً گاوها دوباره خریداری می کنند. گزاف گویی شدید این پشتیبانی ممکن است فرصتی را برای معامله گران فراهم کند.

در صعود ، صعود از روند نزولی اولین نشانه قدرت خواهد بود. بالاتر از این مقاومت ، احتمالاً یک تجمع به 240 دلار و سپس به 253.556 دلار خواهد رسید. اگر خرسها جفت زیر 217.67 دلار را فرو کنند ، این نظر صعودی بی اعتبار خواهد بود.

 


نظر شما
نام
ایمیل
نظر کاربر