همه چیزهایی که شما باید درباره پیوکس PIVX بدانید
PIVX | پیوکس

همه چیزهایی که شما باید درباره پیوکس PIVX بدانید

ارز دیجیتال پیوکس چست ؟ همه چیزهایی که شما باید درباره پیوکس PIVX بدانید.

ارز دیجیتال پیوکس (PIVX) چست ؟

درباره پیوکس یکی دیگر از رمز ارزهای شناخته شده است که از سال 2016 تاکنون فعالیت میکند. این ارز با نام و علامت PIVX تقریبا در تمامی صرافی های مشهور و بزرگ دنیا خرید و فروش میشود. این رمزارز دارای الگوریتم اثبات سهام (Proof Of Stake) یا همان pos است . همچنین PIVX یکی از سریعترین و کم هزینه ترین ارزهای دیجیتال متمرکز بر حفظ حریم خصوصی است.

  • تاریخ راه اندازی: 31 ژانویه 2016 
  • کل عرضه سکه به تاریخ: 55 میلیون 
  • عرضه در گردش: حدود 30 میلیون
  • افزایش عرضه سالانه 2.6 میلیون 
  • دیگر ویژگی مهم پیوکس سرعت بالای تراکنش و کارمز اندک است

خرید و فروش پیوکس در ایران

خرید و فروش پیوکس pivx

صرافی کوین کارت در تاریخ 2 خرداد 1399 معاملات و  خرید و فروش پیوکس را به مجموعه خود اضافه کرد. کاربران ایرانی میتوانند به صورت فرد به فرد معاملات خود را هم برای فروش و هم برای خرید در این مجموعه انجام دهند.


مسترنود دو لایه 

مسترنود (Masternode) شبکه PIVX دو لایه است، که در واقع از Dash منتقل شده است. هرچند که با تغییر ساختار مهمی به الگوریتم اثبات سهام کار میکند اما کارکردهای انجام شده توسط ماینرهای PIVX اساساً مشابه کارکردهای Dash هستند. به این ترتیب ، این گره ها بخشی جدایی ناپذیر از اکوسیستم دیجیتال PIVX هست و برای عملکرد شبکه ضروری هستند.

تیم و اعضای PIVX

تیم PIVX از اعضای پیشنهادی ماسترنود و اعضای دارای سهام و همچنین اعضای تحت حمایت جامعه تشکیل شده است که بطور داوطلبانه مشارکت می کنند. از مارس 2020 ، بیش از 10 عضو اصلی وجود دارد که برای اطمینان از اجرای پروژه PIVX و حفظ جامعه در بسیاری از کارهای مختلف کمک و مشارکت می کنند.