بلاکچین برای کمک به کووید19
بلاکچین | اقتصاد

بلاکچین برای کمک به کووید19

کمک به اقتصاد در دوران بحران کووید19

یازده قانونگذار از خزانه داری ایالات متحده می خواهند که بلاکچین را برای کمک به کووید 19 در نظر بگیرند یازده عضو کنگره از وزارت خزانه داری ایالات متحده می خواهند به جستجوی فناوریهای جدید ، از جمله blockchain و فناوری ledger توزیع شده (DLT) ، کمک کند تا در چگونگی توزیع پول و منابع در یک قانون فدرال در تلاش برای رونق بخشیدن به اقتصاد در طول COVID-19 کمک کنند.نامه ای به استیون منوچین وزیر خزانه داری اشاره دارد که blockchain و DLT به عنوان "سازوکارهای جدید" برای جابجایی سریع و شفاف پول ، که می تواند باعث افزایش نقدینگی در توزیع بودجه از طریق قانون CARES فدرال شود.

نمایندگان تام امر ، دیوید شوایکرت ، روخانا ، وارن دیویدسون ، تد بودد ، تولسی گابارد ، آنتونی گونزالز ، بیل پوزی و بن مک آدامز و نماینده استیسی پلاسکت همگی در امضای نامه به اسوتو پیوستند.

در این نامه آمده است : "ما می دانیم كه مأموریت اصلی شما ارائه كمك های فوری و ضروری به مشاغل كوچك و خانواده های شاغل در آمریكا است." "از آنجا که این بیماری همه گیر بر اقتصاد تأثیر می گذارد ، ما مشتاقانه منتظر هستیم تا از تلاش های دولت برای به کار انداختن مشاغل کوچک آمریکایی حمایت کنیم ، ضمن اینکه اولویت های بهداشتی ، ایمنی و نظارت صحیح را نیز در اولویت خود قرار دهیم."

با این حال ، این نامه می گوید ، وزارت خزانه داری می تواند "اقدامات اضافی" را برای بهبود تلاش های خود انجام دهد.

"بنابراین ما وزارت خزانه داری را به شدت به استفاده از نوآوری های بخش خصوصی مانند blockchain و DLT برای پشتیبانی از عملکردهای لازم دولت برای توزیع و پیگیری برنامه های امدادی تشویق می کنیم و کمک می کنیم که همه راهنمایی ها از استفاده از فناوری برای تسهیل در ارائه مزایای مراقبت استفاده می کنند." نامه می گوید "چنین گام هایی تضمین می کند که آمریکا مزیت تکنولوژیکی خود را حفظ کند و تسریع به سرعت به مشاغل کوچک و افرادی که به بیشترین میزان به آن احتیاج دارند تحویل داده می شود."

این نامه به عنوان مثال سایر کشورهایی که همان فن آوری را دنبال می کنند مانند چین اشاره کرده است.

چرا بلاکچین ؟

سوتو ، که به عنوان عضو شورای صنفی Blockchain کنگره همکاری می کند ، به CoinDesk گفت که با تهیه کنندگان ، کارآفرینان و سایر اعضای کانون در تهیه پیش نویس نامه صحبت کرده است.

از نظر وی ، ابزارهای blockchain یا DLT می توانند مطمئن ترین موارد موجود برای حل برخی چالش های تدارکاتی باشند که دولت فدرال در توزیع وجوه و سایر منابع با آن روبرو است.

وی گفت سیستم های مبتنی بر Blockchain می توانند با هوش مصنوعی (AI) همراه شوند تا بتوانند داده های ردیابی شده یا انتقال یافته بهتر را مدیریت کنند.

وی گفت: "این کار بسیار خوبی است که در کنار هوش مصنوعی انجام می شود و هنگامی که آن را ثابت کردید ، هک یا تغییراتی به وقوع نمیپیوندد."

Soto  هوش مصنوعی را به عنوان یک ابزار تکمیلی می داند و نه اینکه مسئولیت شبکه توزیع را بر عهده بگیرد. وی گفت ، سیاست گذاران هنوز هم باید پارامترهای دقیقی را تعیین کنند و انسان ها هنوز هم باید به عنوان سرپرستان برای چنین سیستمی عمل کنند.

وی در مورد سیستم پیشنهادی گفت: "ما هم اکنون می توانیم سرعت و راندمان بیشتری را ببینیم."

با توجه به بحران COVID-19 ، تقاضای بیشتری برای کالاهای خاص نسبت به عرضه وجود دارد و مدیریت اشخاص در توزیع آنها کار دشواری است.

سوتو گفت: "من معتقدم حداقل این امر ارزش انجام برنامه های آزمایشی را دارد." وی گفت ، نتایج این پیش گامان  می تواند کمک کند  که قدم بعدی چطور ممکن است به نظر برسد ، اگرچه به دنبال این نیست که به زودی سیستم های موجود را با نسخه های مبتنی بر blockchain جایگزین کند.

سوتو گفت ، این زمان خوبی برای شروع گفتگو است.

وی گفت: "در طول این بحران هولناک فرصت های خاصی برای پیشرفت فناوری وجود دارد." "این فرصتی برای ما فراهم می کند که به طور بالقوه برای بسیاری از این مسائل لجستیکی بهره وری بیشتری کسب کنیم."

متن کامل نامه را در زیر میتوانید بخوانید : 

مترجم: احمد رضا معانی

 منبع: coindesk.com

 


کمیل احمدی
نویسنده : کمیل احمدی
نویسنده اخبار ارز های دیجیتال و علاقهمند به ترید مارکت
نظر شما
نام
ایمیل
نظر کاربر