بیتکوین امسال به رکورد بالاتر از 20،000 دلار خواهد رسید
بیتکوین | قیمت-بیتکوین

بیتکوین امسال به رکورد بالاتر از 20،000 دلار خواهد رسید

بلومبرگ می گوید که همه علائم نشانگر انست که قیمت بیتکوین به بالای 20000 دلار در سال 2020 خواهد رسید اما سئوال اینجاست که این گاو نر یا bull run در طول سال ادامه خواهد داشت؟

 

بلومبرگ: بیتکوین امسال به رکورد بالاتر از 20،000 دلار خواهد رسید

بلومبرگ می گوید که همه علائم نشانگر انست که قیمت بیتکوین به بالای 20000 دلار در سال 2020 خواهد رسید اما سئوال اینجاست  که این گاو نر یا bull run  در طول سال ادامه خواهد داشت؟

بیتکوین

آخرین گزارش از بلومبرگ نشان می دهد که انتظار دارد که بیت کوین (BTC) رکورد صعود را از سال 2017 دوباره در دست گیرد و حتی ممکن است به 28000 دلار برسد.

COVID-19 و موسساتی که به بیت کوین کمک می کنند

این گزارش حاکی است که COVID-19 بلوغ بیت کوین را به عنوان دارایی تسریع کرده و قدرت خود را در بین کاهش ارزش سهام نشان داده است. علاوه بر این به اشتهای روزافزون از سرمایه گذاران نهادی ، و به ویژه Grayscale یا GBTC اشاره دارد که حدود 25 درصد از عرضه جدید را مصرف کرده است.

در این گزارش امده است:

از ابتدای سال جاری  تاکنون، دارایی‌های دیجیتال تحت مدیریت این شرکت رو به افزایش بوده است و حدود ۲۵ درصد از تمام واحدهای بیت کوینی که اخیرا استخراج‌ شده را خریداری کرده است. در سال ۲۰۱۹، این رقم کمتر از ۱۰ درصد بود. نمودارهای ما نشان‌دهنده رشد سریع میانگین ۳۰ روزه دارایی تحت مدیریت صندوق سرمایه‌گذاری بیتکوین گری اسکیل هستند که به ۳۴۰,۰۰۰ واحد بیت کوین رسیده‌ است که تقریبا ۲ درصد از عرضه کل این ارز دیجیتال است. حدود دو سال پیش، این میزان فقط ۱ درصد بود.

قیمت بیتکوین

بلومبرگ کاهش هزینه پریمیوم یا وجه ضمانت بیتکوین را در صندوق سرمایه‌گذاری بیتکوین گری اسکیل نشانه‌ای مهم ارزیابی کرد و افزود:

کاهش پیوسته هزینه پریمیوم در صندوق سرمایه‌گذاری بیتکوین گری اسکیل، با وجود جریان ورودی قدرتمند، نشان می‌دهد که عرضه بازار به پایان رسیده و از فشار فروش کاسته شده است. طبق آنچه میانگین ۳۰ روزه نشان می‌دهد، هزینه پریمیوم ارزش خالص این دارایی در صندوق به ۲۰ درصد رسیده است که در مقایسه با رکورد تاریخی ۳۹ درصدی کاهش قابل ملاحظه‌ای را نشان می‌دهد.

رکورد بیتکوین

بیتکوین 20000 دلار یا 28000 دلار؟

بر اساس گزارش بلومبرگ، یک اتفاق بسیار دور از انتظار  برای بیتکوین می‌تواند جلوی رشد قیمت را بگیرد. این گزارش در ادامه اشاره کرد که قیمت بیتکوین  می‌تواند از ۲۰,۰۰۰ دلار سال ۲۰۱۷ عبور کند و یا ممکن است تا مرز  ۲۸,۰۰۰ دلار نیز پیش برود. در این باره، گزارش شده است که:

سال گذشته ،قیمت بیتکوین تا  حدود 14000 دلار بود که در صورت ادامه تا سال 2020 تقریباً دو برابر میشودو این چیزی دور از انتظار نیست.

بلومبرگ

بر اساس گزارش بلومبرگ

یکی دیگر از دلایل عمده برای افزایش قیمت بیت کوین، رشد سریع تتر است.درماه می سال گذشته ارزش کل بازار تتر ۴ میلیارد دلار بود. یک سال بعد، ارزش کل بازار این ارز دیجیتال به ۱۰ میلیارد دلار رسید. افزایش گردش مالی این کوین ثابت به معنای پذیرش بیشتر دارایی‌های دیجیتال است. در گزارش بلومبرگ در این خصوص امده است

علاقه به پیوندهای دیجیتالی به دلار بیانگر نیاز به معامله و ذخیره ارزش پول ذخیره جهانی وبدون واسطه است. و با استفاده بیشتر ارزهای دیجیتالی میتوانیم ارزهای سنتی را با دیجیتالی مقایسه کنیم .

با نصف شدن (هاوینگ) وگذشتن نیمی از سال 2020 ، دیگر لازم نیست صبر کنیم تا ببینیم پیش بینی های بلومبرگ به واقعیت می پیوندند یا نه