نهنگ بیت کوین
نهنگ بیت کوین | بیتکوین

نهنگ بیت کوین

 

خوشه نهنگ بیت کوین با ارزش 10570 دلار مهمترین سطح در حال حاضر است

 

خوشه های نهنگ بیت کوین نشان می دهد که سطح مقاومت عمده در 10،570 و 11288 $ است ، که این امر احتمال فروش عمده را افزایش می دهد

 

بر اساس محاسبات شرکتWhalemap ، یک شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای که بر فعالیت نهنگ بیت کوین (BTC) تمرکز دارد ، خوشه های کوتاه مدت با قیمت 10،570 دلار وجود دارد.

قیمت بیتکوین

 

Whale clusters are shown at $10,570 and $11,288 for Bitcoin. Source:

 

خوشه های نهنگ وقتی نهنگ ها بیت کوین جمع می کنند و BTC را حرکت نمی دهند ، تشکیل می شود. مناطقی که مقدار زیادی BTC خرج نشده دارند به یک منطقه مورد علاقه تبدیل می شوند ، به طور معمول به یک سطح مقاومت تبدیل می شوند. تحلیلگران Whalemap توضیح می دهند:

حباب ها مکان هایی را نشان می دهد که بیت کوین های مصرف نشده در آنها جمع شده است. هرچه حباب بزرگتر باشد ، بیت کوین های مصرف نشده بیشتری در آنجا قرار دارند. P.s. Unspot به این معنی است که این بیت کوین ها از زمان ورود به کیف پول نهنگ منتقل نشده اند.

نهنگ ها یا افرادی که مقادیر زیادی BTC در اختیار دارند ، بسته به روند بازار دوست دارند به سود زیادی دست پیدا کنند. اگر نهنگ ها روند فعلی را نزولی بدانند ، سطح 10،570 دلاری می تواند به عنوان منطقه ای که نهنگ ها در آن می شکنند ، عمل کند.

 

دو خوشه بزرگ نهنگ با مشخصات فنی در یک صف قرار گرفته اند

 

دو بزرگترین خوشه نهنگ در کوتاه مدت با ارزش 10570 دلار و 11800 دلار یافت می شود. جای تعجب نیست که ، این دو سطح همچنین در کوتاه مدت مناطق اصلی مقاومت در برابر BTC هستند.

بر اساس بازیابی بیت کوین بالای 10،000 دلار ، برخی از معامله گران پیش بینی می کنند که BTC محدوده مقاومت 11000 تا 11300 دلار را آزمایش کند.

بر اساس تحقیق ادوارد مورا ، معامله گر رمزارزها ، کتاب سفارشات Coinbase به طور مداوم تقاضای خرید مناسب در منطقه 10 هزار دلاری را نشان داده است. وی در 11 سپتامبر گفت

قدرت سطح پشتیبانی 10،000 دلاری می تواند به BTC اجازه دهد 10،570 دلار دوباره آزمایش کند و به طور بالقوه از آن پیشی بگیرد. در حال حاضر ، به نظر می رسد. بسیاری از معامله گران حداقل تا اواسط 10 هزار دلار با احتیاط خوش بین هستند.

بیشتر موارد صعودی و نزولی کوتاه مدت نیز در محدوده مقاومت 10،570 تا 11،000 $ قرار دارند. رد شدن از محدوده احتمال نزول در آینده نزدیک را افزایش می دهد.

 

معیارهای زنجیره ای که با احتیاط نزولی دارند

در حال حاضر ، چندین معیار زنجیره ای از روند نزولی کوتاه مدت بیت کوین پشتیبانی می کنند. به عنوان مثال داده های Glassnode نشان می دهد که سپرده کارمزد استخراج کنندگان BTC در صرافی ها از سال 2017 به سطوح نا دیده افزایش یافته است. محققان گفتند.

با این حال ، افزایش هزینه های استخراج کنندگان و نرخ هش رکورد بالا در شبکه بلاک چین Bitcoin نشان دهنده افزایش کلی فعالیت شبکه است. اما اگر استخراج کنندگان معدن کارمزد را بفروشند ، این امر می تواند فشار فروش بیشتری بر روی جفت ارز BTC / USD ایجاد کند.

بازار

 

Bitcoin fees are being sold on exchanges. Source:

 

از لحاظ تاریخی ، بسیاری از تحلیلگران از معیارهای مختلف فعالیت شبکه برای اندازه گیری روند کوتاه تا میان مدت بیت کوین استفاده کرده اند.

به عنوان مثال ، برایان کلی از  CNBC ، به طور مداوم از فعالیت آدرس منحصر به فرد بیت کوین برای ارزیابی روند قیمت BTC استفاده کرده است.

 

منبع :  cointelegraph.com

مترجم: احمد رضا معانی


نظر شما
نام
ایمیل
نظر کاربر