ریزش قیمت بیت کوین به زیر 60000 دلار در روز های اخیر
تحلیل | قیمت بیتکوین

ریزش قیمت بیت کوین به زیر 60000 دلار در روز های اخیر

 

قیمت بیت کوین به زیر 60000$ می رسد و دلیل ان ایجاد یک تجمع بزرگتری میباشد

 

قیمت بیتکوین

 

 بیت کوین روز یکشنبه پس از اوج گیری جدید در این اواخر به زیر 60000 دلار ریزش قیمت داشت. اما ورود پایدار بیت کوین نشان می دهد این نگرانی زیادی نیست.

بیت کوین (BTC) برخی از سودها را کاهش داد و در 14 مارس ، یک روز پس از رسیدن به بالاترین سطح معاملات $ 61950 دلار در Binance ، به زیر 60000 دلار رسید. با این حال ، داده های زنجیره ای نشان می دهد که روند صعودی احتمالاً در کوتاه مدت ادامه خواهد یافت.

یکی از معیارهای کلیدی که نشانه یک روند کوتاه مدت خوشبینانه برای بیت کوین است ، افزایش سپرده های پایدار بیت کوین در مبادلات است.

اگرچه نرخ های بالای بودجه و بازار شلوغ باعث عقب نشینی قیمت می شود ، اما ورود سرمایه حاشیه ای به بازار رمزنگاری ممکن است باعث تقویت بیشتر بیت کوین شود.

 

 

چرا بیت کوین پس از نقض 60 هزار دلار کاهش یافت

 

وقتی بیت کوین وارد کشف قیمت می شود و به رکورد جدیدی می رسد ، علاقه به بازار به طور طبیعی افزایش می یابد.

در بازار داغ کنونی نقدینگی زیادی وجود دارد و این یک دوره ایده آل برای نهنگ ها و سرمایه گذاران با ارزش خالص است که می توانند از موقعیت خود سود ببرند.

Filbfilb ، یک تاجر مستعار و تحلیلگر فنی ، خاطرنشان کرد که نرخ های بالای بودجه بازار آتی و سپرده های بیت کوین در صرافی ها قبل از افت ، مشاهده شده است.

بازار آتی بیت کوین از مکانیزمی به نام "بودجه" برای ایجاد انگیزه در معامله گران بر اساس تعادل بازار استفاده می کند.

به عنوان مثال ، اگر خریداران بیشتر یا دارندگان قرارداد طولانی در بازار آتی بیت کوین وجود داشته باشد ، فروشندگان کوتاه مدت انگیزه فروش یا کوتاه شدن دارند. هنگامی که این اتفاق می افتد ، نرخ بودجه افزایش می یابد ، و طولانی تر شدن بیت کوین برای معامله گران است

 

قبل از افت ، نرخ بودجه آتی BTC در محدوده 0.05٪ تا 0.1٪ معلق بود ، که پنج تا ده برابر بیشتر از نرخ پیش فرض 0.01٪ بودجه است. Filbfilb توضیح داد:

"فروش موقت بیت کوین پس از بودجه زیاد ، ورودی خالص BTC و پمپ آخر هفته. خواهید دید که مردم این بار متفاوت بودند."

 

ورود زیاد بیت کوین به مبادلات احتمالاً به این افت دامن می زند زیرا نهنگ ها در هنگام قصد فروش اغلب BTC را در صرافی ها واریز می کنند.

بنابراین ، ترکیب فشار فروش ناشی از نهنگ ها و نرخ بالای بودجه آتی دلیل احتمالی عقب نشینی امروز بود.

 

 

چگونگی ورود پایدار Bitcoin می تواند به افزایش BTC دامن بزند  

 

اما با وجود توقف در این رقابت ، طبق آخرین اطلاعات CryptoQuant ، جریان پایدار کوین به مبادلات در حال افزایش است.

در بازار رمزنگاری ، معامله گران اغلب دارایی های خود را در برابر پول های ثابت مانند Tether (USDT) و USDC محافظت می کنند ، نه اینکه از طریق برداشت از حساب های بانکی وجهی را پرداخت کنند.

به طور معمول ، صرافی ها برای سپرده های نقدی یک دوره پردازش سه تا هفت روز دارند و هنگامی که بازرگانان می خواهند دوباره وارد بازار ارزهای رمزپایه شوند ، انتقال وجه نقد از حساب های بانکی آنها به مبادلات دشوار می شود.

قیمت بیتکوین 

BiTC exchange reserve (blue), stablecoin inflows (green) vs. BTC price (yellow). Source: CryptoQuant

 

 

از این رو ، هنگامی که سکه های پایدار دوباره به مبادلات مبدل می شوند - همانطور که در نمودار بالا مشاهده می شود - این نشان می دهد که سرمایه های حاشیه ای ممکن است به دنبال بازگشت به بیت کوین باشند.

 

کی یانگ جو ، مدیر عامل CryptoQuant ، نوشت:

"بسیاری از معاملات ورودی پایدار به بورس به صورت مکرر انجام می شود. 100-287 سپرده پول ثابت در هر بلوک ETH (15 ثانیه). من فکر می کنم در کوتاه مدت شاهد پمپ های بیشتری در BTC یا ETH $ خواهیم بود."

هنگامی که بیت کوین بدون افزایش محسوس جریان پایدار بیت کوین تجمع می کند ، احتمال روند صعودی ناپایدار و اصلاح کوتاه مدت را افزایش می دهد.

اگر روند بازگشت سرمایه های حاشیه ای به بازار رمزنگاری ادامه یابد ، احتمال زیادی وجود دارد که این امر باعث تقویت بیشتر حرکت بیت کوین و در نتیجه افزایش آن می شود.

 

 


نظر شما
نام
ایمیل
نظر کاربر