ایجاد 6 بلاک بیتکوین توسط ماینرها در هر ساعت
ماینینگ بیتکوین | ماینینگ

ایجاد 6 بلاک بیتکوین توسط ماینرها در هر ساعت

ماینرهای بیت کوین معمولاً در هر ساعت 6 بلاک ایجاد می کنند

  ماینرهای بیت کوین فقط در 63 دقیقه 16 بلوک تولید کردند چهار مورد از بلوک های جدید در مدت زمان 46 ثانیه در ساعت 19:02 روز جمعه گزارش شده است.
هر بلوک جدید بیت کوین به طور متوسط هر 10 دقیقه یکبار تولید می شود. زمان دقیق مورد نیاز برای تولید یک بلوک جدید می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد و تا حدی به سطح دشواری ماین فعلی بستگی دارد  که هر 2.016 بلوک را تنظیم می کند یعنی تقریباً هر دو هفته یکبار.
برای بار اول  توسط شخصی با نام  Étienne Larrivée  توسعه دهنده بیت کوین در Satoshi Portal  یک شرکت خدمات مالی بیت کوین در کانادا ، اولین انعطاف پذیری بلوک های جدید بیت کوین را مورد توجه قرار داد. لاریو به CoinDesk گفت: "چهار بلوک در کمتر از یک دقیقه طبیعی به نظر نمیرسد  و به احتمال زیاد فقط واریانس میباشد."
این روند  تولید سریع بلوک می تواند سطح دشواری فعلی بیت کوین را نشان دهد که خیلی کم است  به این معنی که استخراج بلوک های جدید بسیار آسان است. یا می تواند یک تصادف ساده باشد این رویداد همزمان با بالاترین حجم شش ماهه معاملات غیرقابل تأیید در دنیای بیت کوین است. معاملات بیت کوین پس از تأیید سایر گره های غیر ماین شده در شبکه  به Mempool  ارسال می شود که بعنوان نوعی انبار نگهدارنده عمل می کند. سپس ماینرها معامله را از ممپول انجام می دهند و آنها را در بلوک های جدید وارد می کنند  که بعد از ان به blockchain Bitcoin اضافه می شوند.
به نقل از Blockchain.com معاملات ممتازی بیت کوین روز پنجشنبه به 77.58 میلیون بایت با ارزش معاملات تأیید نشده افزایش یافت.

استخراج بیتکوین

تعداد زیاد معاملات غیرقابل تأیید همزمان با چنین تولید سریع بلاک این کنجکاوی را ایجاد میکند که ایجاد بیتکوین در بلاک های جدید میتواند نا مطمئن باشد.
با قطعی شدن هالوینگ سوم بیتکوین در کمتر از دو هفته دیگر و ظهور بلوک های جدید در روز جمعه می تواند اهمیت قابل توجهی را نشان دهد .

مترجم:احمد رضا معانی

منبع:coindesk.com


نظر شما
نام
ایمیل
نظر کاربر