امکان خرید خودروهای تسلا با بیت کوین
بیت کوین | تسلا

امکان خرید خودروهای تسلا با بیت کوین

 

خرید خودرو با بیتکوینایلان ماسک مدیرعامل تسلا اعلام کرد که اکنون امکان خرید وسایل نقلیه‌ی این شرکت با رمزارز بیت‌کوین وجود دارد.

 

تسلا


این خودروساز ماه گذشته اعلام کرد که ۱٫۵ میلیارد دلار بیت‌کوین (Bitcoin) خریده است و به‌زودی پذیرش محبوب‌ترین رمزارز جهان را به عنوان روش پرداخت آغاز می‌کند.


به گفته ایلان ماسک در این زمینه که مانند همیشه کوتاه بود در توییتی اعلام کرد :

اکنون می‌توانید یک تسلا را با بیت‌کوین بخرید.


این روش پرداخت هم‌اکنون در آمریکا دردسترس است و به گفته‌ی ماسک افراد خارج از آمریکا هم در اواخر سال ۲۰۲۱ میلادی می‌توانند تسلا را با بیت کوین خریداری کنند. او البته درباره‌ی اینکه کاربران از کدام کشورها این امکان را خواهند داشت، توضیحی نداد.


برای پذیرش پرداخت، ماسک گفت که تسلا از نرم‌افزار داخلی و متن باز استفاده خواهد کرد و البته در این روش، امکان بازگردانی وجه معامله شده وجود نخواهد داشت.


او همچنین تأکید کرد که تسلا نود های بیت‌کوین را مستقیما اداره می‌کند و بنابراین پرداخت‌های انجام شده به صورت بیت‌کوین باقی می‌مانند و به پول بی‌پشتوانه تبدیل نمی‌شوند. گره‌ها (Nodes) رایانه‌های شبکه‌ی بیت‌کوین هستند که برای تأیید معاملات و جلوگیری از پرداخت‌های تکراری و ایجاد امنیت شبکه استفاده می‌شوند.

 

tesla


اگرچه بیت‌کوین یک رمزارز جهانی است اما گزینه‌ی پرداخت توسط آن هنوز فقط در بازارهای خاصی امکان‌پذیر است. به عنوان یک شرکت، دریافت بیت‌کوین در قبال خدمات می‌تواند یک برگ برنده باشد. از سویی به عنوان مشتری معامله‌ی یک دارایی با ارزش ثابت مانند خودروی تسلا، با یک دارایی که ارزش آن ممکن است در آینده بیشتر شود، شاید منجر به پشیمانی در آینده شود. هرچند این موضوع مسئله‌ی امروز نخواهد بود.


اما اگر کسی میزان قابل توجهی بیت‌کوین داشته باشد، جدا شدن از بخشی از آن و معامله با تسلا احتمالا بدترین تصمیم نخواهد بود. برای برخی سرمایه‌گذاران بیت‌کوین، هدف نهایی این است که بتوانند آن را با کالا مبادله کنند و اکنون چنین امکانی برای خودروهای تسلا فراهم شده است.

منبع:cointelegraph.com


نظر شما
نام
ایمیل
نظر کاربر